Krajské finále ZŠ v přespolním běhu

23. 10. 2007
Josef Fuka
sport

Náš okres v kategorii mladších žákyň 6.-7.tříd ZŠ (roč. 1994-96) reprezentovala děvčata z naší školy, jako vítězky okresního finále. V konkurenci vítězů z jednotlivých okresů našeho Jihočeského kraje si vedla děvčata ve složení Jakešová Markéta (7.tř.), Vostřáková Veronika, Zuzáková Nikola,Pilíková Kateřina a Petrová Markéta (všechny 6.tř.) celkem dobře a jejich družstvo obsadilo 4.místo. Výborný výkon podaly především Jakešová a Vostřáková. Obě dívky ještě v závěrečném seběhu do cíle figurovaly na medailovém umístění. Soupeřky však byly rychlejší. Umístění těchto děvčat v první pětce, respektive v první desítce je však vynikající. Smůlu měla Markéta Petrová, která v prvním kole závodu na mokrém terénu špatně šlápla na kluzký kámen a "odnesl" to kotník. Po ošětření se cítila lépe. Domů již odjížděla opět svěží. Start závodu se odložil, když pořadatelé čekaly na družstva z okr. Tábor (postihla je autohavárie) a z Č.Budějovic (dopravní spojení). Z těchto důvodů se závody "protáhly" a p. uč. nestihl odjezd zaměstnanců školy na divadelní představení do Národního divadla v Praze.

Pořadí na stupních vítězů bylo toto :
1. Gymnázium Vimperk , 2. ZŠ Slavonice, 3.ZŠ Nová Bystřice

V hodnocení jednotlivců obsadila děvčata z Chyšek tato umístění :
5.Jakešová, 9.Vostřáková, 23.Zuzáková, 24.Pilíková.

Ods. Mgr. Fuka Josef,uč. Tv