Dopravní výcvik v Písku

11. 9. 2008

Dopravní výchova je životně důležitá pro člověka současné doby. Pomáhá mu řešit otázky chování a jednání  v jednotlivých dopravních situacích. Má své nezastupitelné postavení a významné opodstatnění. Dávno minuly doby, kdy královstvím dětských her byla ulice. Provoz na našich ulicích a silnicích je čím dál hustší, a tedy i nebezpečnější. Každoročně se zvyšuje počet dopravních nehod, a tím i postižených osob. Proto také dopravní výchova patří na mnoha ZŠ k důležitým výchovným prvkům dětí na I.st. Je tomu také na ZŠ v Chyškách.

Ve čtvrtek 11.9.2008 žáci a žákyně 4.třídy zmíněné školy se zúčastnili na dopravním hřišti AMK Stanislava Maliny v Písku dopravního výcviku. Stávali se z nich cyklisté či chodci, poznávali jednotlivé dopravní značky, řešili situace na křižovatkách, občas došlo také k pádům či srážkám. To vše patří k výcviku, aby se v 10 letech mohli bezpečně postavit i na samotné komunikace.