Helpíkův pohár

6. 5. 2008

Do této soutěže se v letošním školním roce zapojila také naše 5.třída ZŠ v Chyškách.

Práce vyučujících na ZŠ v Chyškách během školního roku byla zaměřena na preventivní působení s cílem předcházet vzniku akutních stavů, tam kde je to možné a dále naučit děti základním a věku úměrným jednoduchým život zachraňujícím úkolům.

V další fázi "Helpíkova poháru" absolvovaly chyšecké děti v pátek 25. dubna 2008 školní kolo formou odborné tématické přednášky Tomáše Strončeka, který je záchranářem na voze RLP-ZSPV.ÚSZS SK a instruktorem Vodní záchranné služby.

Přednáška byla rozdělena na část teoretickou a část praktickou.

Z teoretické části se děti seznamovaly s voláním na tísňová čísla, hodnocením stavu vědomí, resuscitací a traumatickými poraněními.

V praktické části si všechny děti vyzkoušely nácvik resuscitace, obvazovou techniku a polohování pacienta.

Znalosti a dovednosti chyšeckých páťáků zhodnotil Tomáš Stronček jako vynikající a byl nadmíru spokojený.

Téměř dvouhodinová přednáška školního kola byla zakončena znalostním testem z probrané problematiky a nejlepší dvoučlenné hlídky postoupily do krajského kola.

A jaké bylo pořadí školního kola v Chyškách na základě 20 testových otázek ?

• 1.místo - Bardová Nina a Kohoutová Anna 19 b. (čas odevzdání 8:10 min.),
  • 2.místo - Hadrbolec Marek a Mašek Ladislav 19 b. (čas 8:35 min.),
  • 3.místo - Tkadlec Jakub a Čapek Patrik 19 b. (čas 10:52 min.),
  • 4.místo - Chochole Vojtěch a Burda Lukáš 18 b. (čas 12:30 min.),
  • 5.místo - Kolářová Kristýna a Trpková Dominika 17 b. (čas 9:10 min.),
  • 6. místo - Dvořák Václav a Pinta Jan 17 b. (čas 10:40 min.),
  • 7. místo - Žiga Jaroslav a Lžičař Michal 17 b. (čas 13:02 min.),
  • 8.místo - Petříková Lucie a Moravec Zdeněk 15 b. (čas 8 min.).
V případě stejného počtu bodů rozhodoval čas odevzdání testu.
Mgr. Fuka Josef, uč. přírodovědy