Morální čin chyšeckých žákyň

25. 9. 2008

Při okresním finále ZŠ a SŠ v přespolním běhu v Písku-Hradišti našly děvčata ze ZŠ Chyšky peněženku, ve které bylo téměř 4 500 Kč. Žákyně 9.tř. Michaela Tomášková a žákyně 8.tř. Markéta Jakešová tuto peněžku předali svému učiteli Tv a ten ji dal zástupci pořadatele této akce pí Jiřině Králíkové. Při vyhodnocení soutěže pak byla peněženka předána svému majiteli, kterým byla žákyně Mižigárová ze ZŠ Bernartice. Chyšecká děvčata tak dokázala, že nejsou jen dobrými sportovci, ale vlastní i morální vlastnosti.

Tento čin také ocenila ředitelka ZŠ v Chyškách Mgr. Jana Korandová, která žákyním Tomáškové a Jakešové předala knižní odměnu.

Na fotosnímku je zleva Markéta Jakešová, Michaela Tomášková a ředitelka Jana Korandová.

Ods. Mgr. Fuka Josef, uč. ZŠ Chyšky