Osobnosti Chyšecka

3. 6. 2008
ostatní projekty

Učitelka dějepisu Monika Bardová rozdělila žáky do skupin a přiřadila jim jednotlivé osobnosti. Psali jsme o životě kardinála Miloslava Vlka, Aloise Moravce, Prokopa Chocholouška, Bohumila Matějíčka, akademického malíře Antonína Šíta, jehož obrazy jsou právě teď k vidění v Kulturním domě v Chyškách, a dalších významných lidí, kteří na Chyšecku pobývali.

Abychom získali o těchto lidech co nejvíce informací, navštívili jsme archivy, knihovny a využili vzpomínek místních pamětníků.

Po vyhledání a sepsání všech informací zhotovil žák deváté třídy Lukáš Souček projektu grafickou podobu.

Práce na tomto projektu nám přiblížila osudy významných lidí, žijících na Chyšecku, a obohatila nás o některé nové poznatky o nich. Věříme, že náš projekt může být užitečný i ostatním.

Veronika Lívancová
Lenka Chocholová
žákyně deváté třídy

Veškeré podrobnosti o Osobnostech Chyšecka budou v nejbližší době dostupné na obecních stránkách www.chysky.cz