Evropský den bez auta

23. 9. 2009

Do akce " Evropský den bez aut " se ve středu 23.září 2009 zapojili i žáci, žákyně a jejich vyučující na ZŠ Chyšky pod heslem " Sladký život - kyselé deště - Nejlepší palivo je vlastní tuk ". Tento den se na Čertově hrbatině opravdu vydařil. Přispělo k tomu pěkné, teplé, slunečné, podzimní počasí. Do školy se místní, ale některé i dojíždějící, děti dostávaly na koloběžkách či kolech. Každá třída plnila svůj předem stanovený program :

• 6.tř. - jízda zručnosti, dopravní test, návrh netradičního vozidlo-bota
  • 7.tř. - jízda zručnosti, hra bludiště, návrh ekologického auta
  • 8.tř. - dopravní test, co potřebujeme k životu - tajenka-čistý vzduch, jízda zručnosti ,návrh ekologického auta,
  • 9.tř. - hra bludiště, jízda zručnosti, návr auta budoucnosti
  • 1.,2.,3.tř. - plnění Matyldy, závody na koloběžce-slalom,rychlost, návrh ekologického vozidla,
  • 4.-5.tř.- test dopravy, koloběžkové a cyklistické závody na trati 50 m, návrh netradičního vozidla

Během tohoto programu se děti opravdu nenudily, všude bylo plno veselo, soutěžilo se o sto šest, spokojenost byla na všech stranách a tak mohlo také dojít k závěrečnému vyhodnocené úspěšné akce, kdy vedení školy odměnilo sladkostmi opravdu ty nejlepší z nejlepších.

Ods. Mgr.Fuka Josef,39853 Chyšky 113