Hlásek hrál pro chyšecké děti

30. 9. 2009

Poslední záříjovou středu také zavítal na Čertovou hrbatinu, aby své divadelní umění ukázal v chyšeckém kulturním domě místním žákům MŠ a ZŠ.

"Jaké asi to divadlo z Milevska bude ? Co budou hrát? Nasmějeme se, nebo snad budeme brečet? Jaké budou mít kostýmy?"

Takové a podobné otázky jsme mohly slyšet mezi dětmi při deštivém přesunu ze školy do chyšeckého kulturního stánku.

Po zasednutí dětí se na jevišti objevila "duše" celého dětského divadelního souboru pí Marie Bolková, která všechny přítomné seznámila s následujícím programem.
Dětské obecenstvo ztichlo a na jevišti se začala odvíjet první část vystoupení milevského Hlásku pod názvem " Život je pes". Mladí divadelníci trefnou a humornou formou ukázali každodenní život a soužití člověka s jeho nejvěrnějším přítelem - psem.

Po "psím" úvodu byly slyšet z úst divadelníků ukázky z textů spisovatele Fulghuma a největší ohlas u malých diváků pak následoval po dramatizaci hry "Kapitolské husy".
Závěrečným potleskem pak chyšecké děti vyjádřily své uspokojení po vystoupení milevského souboru.

Ods. Mgr.Fuka Josef , 39853 Chyšky 113