Mikuláš se svou družinou na chyšecké školáky nezapoměl

14. 12. 2009

Chyšky - V pondělních dopoledních hodinách 14. prosince 2009 si žáci a žákyně chyšecké školy užili překvapení. Během vyučování je překvapil Mikuláš se svou družinou. Během chvilky se v prostorách školy rojily mladé čertice a v patách jim šel starý čert. Půvabné čertice nezapoměly na nikoho.

Po jejich školní návštěvě zůstalo plno různých vůní a pomalovaných dětí. Důležité však bylo, že do pekla nikoho neodnesly. Mikuláš s Andělem odměnili každého školáka nadílkou, samozřejmě za básničku či písničku.

No a proč se Mikuláš se svou družinou objevil na Čertově hrbatině až nyní ? Zpúsobila to chřipková epidemie. Mikuláš však na chyšecké děti nezapoměl.

Na fotosnímku 5345 Josefa Fuky navštívily čertice 5.tř.
Na fotosnímku 5350 Josefa Fuky žákyně 6.tř. Anežka Řehořová a Sabina Mikotová přednášejí básničku..

Mgr.Fuka Josef