Okresní finále škol v přespolním běhu

16. 9. 2009
Josef Fuka
sport

Soutěžilo se v kategoriích mladších žáků a žákyň, starších žáků a žákyň a studentů SŠ a SOU. Z milevského regionu se této soutěže také zúčastnili mladší žáci a starší žákyně ze ZŠ Chyšky, družstva st. žáků a ml. žákyň se nepodařilo sestavit.

Na 1,5 km trati starších děvčat si nejlépe vedla chyšecká Markéta Jakešová, která svou věkovou skupinu vyhrála s velkým náskokem před rovněž chyšeckou závodnicí Veronikou Vostřákovou, která získala druhé místo závěrečným sprintem před třetí Magdou Krumpovou ( ZŠ Husova Písek ). Další chyšecké závodnice se umístily takto : 21.Drahomíra Marešová, 22. Andrea Havlová, 23. Petra Poslušná. Pro soutěž družstev byla škoda, že na tuto akci nejela některá děvčata z 8.třídy, jinak jsme jasně vyhráli a postoupili na krajské kolo.

Pořadí družstev starších děvčat bylo toto : 1. ZŠ Tylova Písek umístění 28, 2. ZŠ Husova Písek um. 29, 3. ZŠ Chyšky um. 46, 4. ZŠ Protivín um. 64.

Výborně si na 2 km trati rovněž vedli mladší žáci Chyšek, kteří v soutěži družstev, podobně jako starší dívky, skončili na 3.místě.

Pořadí družstev : 1. ZŠ Husova um. 25, 2. ZŠ Protivín um. 26, 3. ZŠ Chyšky um. 63, 4. ZŠ Tylova Písek um. 72, 5. ZŠ Šobrova Písek um. 80, 6. ZŠ Bernartice um. 88 , 7. ZŠ TGM Písek um. 115.

V soutěži jednotlivců doběhl chyšecký Josef Jakeš sedmý, 17.Rostislav Januš , 19.Vít Strouhal, 20.Jindřich Mareš a 23.Martin Krause. I v této kategorii jsme mohli pomýšlet na celkové vítězství, ale loňský vítěz Zdeněk Moravec se nemohl běhu zúčastnit.

V soutěži družstev st. žáků bylo pořadí : 1. ZŠ Tylova Písek um. 33, 2. ZŠ Šobrova Písek um. 33, 3. ZŠ Protivín um. 39, 4. ZŠ Bernartice um. 49, 5. Husova Písek um. 77.

Ods. Mgr. Fuka Josef, uč. Tv