Pohár rozhasu

20. 5. 2009
Josef Fuka
sport

Ve středu 20.5.2009 se na atletickém stadionu v Písku uskutečnilo okresní kolo dalšího ročníku populární žákovské atletické soutěže Poháru rozhasu, které uspořádaly OR AŠSK Písek, DDM Písek a atletické oddíly Sokol a Atletika Písek. V jednotlivých věkových kategoriích ( 6.-7.tř.,roč. naroz.1995-97, 8.-9.tř.,roč. naroz. 1995-93) startovali chlapci a děvčata ZŠ a víceletých gymnázií z celého Písecka.

V soutěži také startovala malá čtyřčlenná skupinka žáků a žákyň naší školy. Z nich si vedla na výbornou Veronika Vostřáková, která v kategorii děvčat 6.-7.tř. vyhrála běh na 600 m ve výborném čase 1:52,68 min., vytvořila si osobní rekord i rekord školy a v průběžných republikových atletických tabulkách ČASu ( Českého atletického svazu ) se tímto časem zařadila na 5.místo. Veronika si dobře vedla i v běhu na 60m , když si časem 8,80 sec. vytvořila osobní rekord a v závodě skončila na 2.místě.
Osobní rekordy si vytvořil i Martin Zítek , který v kategorii 8.-9.tř. vyhrál rozběh a zaběhl čas 8,11 sec. a v běhu na 1500 m skončil na 3.místě v osobním rekordu 5:08,63 min.

Své maximum zlepšila i Markéta Jakešová v běhu na 800 m, když v kategorii 8.-9.tř. zaběhla čtvrtý nejlepší čas 2:47,51 min. a v běhu na 60 m dosáhla času 9,17 sec. a opět si vylepšila osobák.

Za svými výkony zůstal pouze Daniel Januš, který mezi chlapci 6.-7.tř. skočil do dálky 349 cm a do výšky 120 cm.

Soutěžilo se za velmi teplého a slunečného počasí.