Vánoční akademie v Chyškách nezmrzla

16. 12. 2009

V podvečer, 16. prosince 2009 na Čertově hrbatině v Chyškách, mrzlo jen praštělo. Kdo však navštívil místní kulturní dům, tomu bylo teplo nejen na srdci, ale i na duši. Základní škola uspořádala pro rodiče a širokou veřejnost "Vánoční akademii".

Program akademie, který připravily děti se svými vyučujícími, se nesl příchodem nastávajících vánočních svátků.

Zaplněný sál chyšeckého kulturního domu přivítaly Barbora Petříková a Drahomíra Marešová.

Prvním bodem, který uvedly, bylo vystoupení školního pěveckého sboru. Z pódia byly slyšet vánoční písně, koledy, básničky, ale i připomenutí sv. Martina, sv. Barborky, sv. Kateřiny, sv. Mikuláše.

Potlesk děkuje odcházejícímu souboru a vítá nastupující cvičenky aerobiku.
Rytmická hudba a cvičení nedá zahálet rukám přítomných a tak se opět ozývá zasloužené ocenění za předvedený výkon.

O tom, že se děti ve škole učí německý a anglický jazyk, dostatečně připomenuly německou a anglickou upoutávkou o Ježíškovi a vánočních tradicích.

V programu nechybělo ani úspěšné pěvecké duo Celestina Vaverková a Anna Pintová s hudebním doprovodem Aničky Průšové.

Z jejich úst zazněly lidové písně a z hlediště pak zasloužený potlesk.

Závěr programu pak obstaral divadelní kroužek školy. Na jevišti byl Betlém s Josefem, Marií, malým Ježíškem a se vším, co k němu patří. Hra o Ježíškovi všechny přítomné nadchla a v předvánočním období dýchla na všechny kouzlo nastávajících Vánoc.

Největším oceněním a uznáním pro děti a jejich vyučující byl opakovaný aplaus zaplněného hlediště.

S přáním veselých Vánoc a šťastného roku 2010 se prolínal závěr úspěšné Vánoční akademie.

Na fotosnímku 5365 Josefa Fuky je cvičení děvčat z kroužku aerobiku.
Na fotosnímku 5370 Josefa Fuky je připomenutí vánočních tradic v anglické verzi s českým překladem.
Na fotosnímku 5382 Josefa Fuky je Betlém ze hry o Ježíškovi.

Ods. Mgr.Fuka Josef,39853 Chyšky 113