Beseda o zubní hygieně

17. 10. 2010
 Chyšky - " Ve vyspělých zemích 60-90% školou povinných dětí, a většina dospělých, trpí následky špatné ústní hygieny.", prohlásil Dr. Poul Erik Petersen, vedoucí Programu ústní hygieny Světové zdravotnické organizace (WHO).
Špatná péče o zuby může způsobit vznik kardiovaskulárních onemocnění, cukrovku či chronické záněty dýchacích cest.
To vše přináší dětem či dospělým při špatné ústní hygieně. Uvědumují si to i na ZŠ v Chyškách.
A tak učitelka Karolína Tvrdíková, společně s vedením školy, zajistila přednášku, spojenou s besedou pro děti I.stupně, na téma: Ústní hygiena, správná metoda čištění zubů, funkce zubů,...
Páteční dopoledne, 15. října 2010, bylo věnováno instruktorkám DENTAL ALARM.
Sympatické studentky 5.roč. Lékařské fakulty z Plzně, Kristýna Bártíková a Klára Kadeřábková, svým instruktážním pořadem doslova okouzlily prvostupňové děti.
Děti si přinesly své zubní kartáčky a pod vedením instruktorky Kláry si vyzkoušely správné techniky čištění zubů.
Byly také uchváceny možností, když si mohly zkusit čistit maketu zubů maxivelkým zubním kartáčkem.
Instruktorka Kristýna jim také natřela zoubky fialovou vodičkou, aby se zjistilo, kdo jak si zuby dobře či špatně čistí. Závěr instruktorky zněl: "Všechny je měly bílé a tím tedy čisté."
A co děti z II.stupně ? Ty se mohou těšit na 25. říjen 2010, kdy si tento program vyzkoušejí i oni.
Na fotosnímku 8117 Josefa Fuky je vlevo instruktorka Kristýna a vpravo instruktorka Klára při ukázce čištění zubů.
Na fotosnímku 8124 Josefa Fuky kontroluje instruktorka Kristýna čistotu zubů u čtvrťáka Václava Strouhala, byly čisté.
Na fotosnímku 8128 Josefa Fuky je vlevo žákyně 4.třídy Martina Zelenková s instruktorkou Klárou při ukázce správné techniky čištění zubů.
"OU"
Ods. Mgr.Fuka Josef,,39853 Chyšky 113