Den Země v Chyškách

22. 4. 2010

V krátkém úvodním slovu ředitelky školy Jany Korandové se dověděli o významu Dne Země.

S vlastním programem je pak seznámila učitelka Martina Řehořová. A jaký vlastně ten program byl? " Dnes jsme se zaměřili na praktickou část, budeme uklízet.", znělo z úst učitelky. " Budeme uklízet naší obec i její okolí, čeká nás i úklid lesa po těžbě dřeva a vyčistíme okolí studánky u Růžené i část toku říčky Smutné.", dodává Řehořová.

Žádné dlouhé povídání. Jednotlivé třídy se svými třídními vyrážejí do terénu. Každá má svou trasu, své pytle pro sběr odpadu. Děti si navlékají rukavice, na zádech jim hopsají batůžky. V nich je určitě dobrá svačina a pití. Počasí není příliš teplé, občas vysvitne sluníčko, vítr je však studený.

Prvňáci uklízejí přímo okolí školy.

Druhá třída si už troufá na delší trasu. Své pytle plní v lesíku u kravína a u fotbalového hřiště.

Směrem na Střítež se vydávají třeťáci.

Čtvrťáci uklízeli nepořádek na silniční trase Chyšky - Nová Ves - Hrachov - Voděrady.

Pětka směřuje do Zaluží a pak na Ratiboř. Během jejich trasy bylo opravdu co uklízet. Když celkem naplnili 6 pytlů a jednu přenosku.

Šesťáci uklidili příkopy v úseku Květuš - Nosetín.

Projekt "K pramenům Smutné" plnili sedmáci.

Nejstarší školáci, osmička a devítka, zamířili na úklid do lesa po těžbě dřeva. Čtvrteční dopoledne uteklo jako voda v říčce Smutné, za školáky bylo vidět kus provedené práce a hlavně ,příroda mohla opět lépe dýchat.

"OU"
Ods. Mgr.Fuka Josef, 39853 Chyšky 113