Děti školní družiny stavěly a vyráběly sněhuláky

9. 2. 2010

Je období zimy. Ta v letošním roce vládne opravdovou silou. V současné době je Chyšecko zahaleno sněhem a mrzne jen praští. Děti z chyšecké školní družiny si však z toho nic nedělají. Před školou s vychovatelkou klidně staví sněhuláky. Druhý den příjdou a jejich dílo je rozházené po celém hřišti. No, a tak jim nezbývá než opět stavět a stavět. Sněhu je přece dost a dost. Snad to toho dotyčného ničitele přestane bavit a jejich sněhuláci vydrží až do jara. Jedno je však jisté. Se svou vychovatelkou umí vyrábět i sněhukáky z jiného materiálu. Jsou to PET lahve, vata, lepidlo, papírové koule, kulichy, čepice, knoflíky a vše co je po ruce. Takto vyrobené sněhuláky nikdo neničí. Mají své místo ve vestubulu školy. Aspoň nemrznou, nemají rýmu, kašel a každý den se zdraví s dětmi.

Fotosnímky Josefa Fuky znázorňují stavbu sněhuláků ze sněhu ( 5842 ) a vyrobené sněhuláky ve vestubulu školy ( 5838,5840 ).

Mgr.Fuka Josef,39853 Chyšky 113