Chyšeckým školákům předával pohár za vítězství samotný hejtman

14. 10. 2010
Josef Fuka
sport

Jindřichův Hradec - Ve čtvrtek 14. října 2010 se v jindřichohradeckém parku u Jakuba uskutečnilo krajské finále ZŠ Jihočeského kraje v přespolním běhu, které uspořádaly Krajský úřad České Budějovice, DDM Jindřichův Hradec, OR AŠSK Jindřichův Hradec a Gymnázium Jindřichův Hradec.
V krajském finále startovala vítězná družstva z jednotlivých okresních kol našeho kraje v kategoriích 6.-7.tř. ZŠ, primy a sekundy osmiletých gymnázií, 8.-9. tř. ZŠ, tercie a kvarty osmiletých gymnázií, primy a sekundy šestiletých gymnázií, studenti 1.-4.roč. středních škol, kvinty až oktávy osmiletých gymnázií, tercie až sexty šestiletých gymnázií, vždy chlapci a děvčata.
Z každé školy starovalo v kategorii jedno maximálně šestičlenné družstvo. Do soutěže družstev se započítávalo umístění čtyř nejlépe umístěných závodníků družstva. Pořadí čtyř nejlépe umístěných závodníků se sčítalo. Družstvo s nejnižším součtem se stalo vítězem ve své věkové kategorii.
Soutěžilo se podle pravidel Českého atletického svazu.
V kategorii chlapců 6.-7.tříd ZŠ náš okres reprezentovali chlapci z Čertovy hrbatiny. V běhu na 2 000 m, a v mrazivém počasí, si vedli na výbornou. V konkurenci ZŠ Nová Včelnice, ZŠ Fantova Kaplice, ZŠ Národní Prachatice, 4.ZŠ Vajgar Jindřichův Hradec, ZŠ Zborovská Tábor a Gymnázia J.V.J. České Budějovice zvítězili, i když v družstvu běželi tři chlapci ze 6.třídy.
Pořadí v cíli bylo toto:
1. ZŠ Chyšky ( Josef Jakeš-6.tř., Lukáš Prášek-6.tř., Jindřich Mareš-6.tř., Rostislav Januš-7.tř., Vít Strouhal-7.tř. a Martin Krause-7.tř. ) umístění 45, 2. ZŠ Zborovská Tábor um. 52, 3. 4.ZŠ Vajgar Jindřichův Hradec um. 53, 4. Gymnázium J.V.J. České Budějovice um. 56, 5. ZŠ Nová Včelnice um. 65, 6. ZŠ Národní Prachatice um. 65, 7. ZŠ Fantova Kaplice um. 108.
V soutěži jednotlivců se chyšečtí kluci umístili na těchto místech a v těchto časech:
5. Josef Jakeš 8:56 min., 6. Lukáš Prášek 8:59 min., 9. Jindřich Mareš 9:10 min., 25. Rostislav Januš 9:49 min., 26. Vít Strouhal 9:54 min., 40. Martin Krause 12:38 min.
Věkové složení družstva dává velké šance na dobré umístění i pro příští ročník v r. 2011.
Vítěznému družstvu předával pohár samotný hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola a vedoucí oddělení mládeže a tělovýchovy z odboru školství Václav Průcha.
Na fotosnímku 8084 Josefa Fuky je start ml. žáků na 2 km, s č. 45 běží nejlepší chyšecký běžec Josef Jakeš.
Na fotosnímku 8085 Josefa Fuky je vyrovnané trio chyšeckých chlapců na 2 km trati, s č. 45 Josef Jakeš, za ním je skryt Jindřich Mareš a třetí vzadu s č. 46 Lukáš Prášek.
Na fotosnímku 8107 Josefa Fuky je vítězné družstvo chyšeckých chlapců s pohárem a diplomem za vítězství: vlevo-vpředu Lukáš Prášek, Martin Krause, zleva-vzadu Vít Strouhal, Rostislav Januš, Josef Jakeš a Jindřich Mareš.
Mgr.Fuka Josef,39853 Chyšky 113