Krajské kolo Kinderiády za účasti i naší školy

29. 9. 2010
Josef Fuka
sport

České Budějovice - Ve středu 29. září 2010 se uskutečnilo na atletickém stadiónu SK Čtyři Dvory v Českých Budějovicích krajské kolo KINDERIÁDY, atletické soutěže dětí I.st. ZŠ.
Z pověření Českého atletického svazu a agentury AMI Communications toto krajské kolo uspořádal místní atletický oddíl SK Čtyři Dvory České Budějovice.
Všechny děti soutěžily v běhu na 60 m, druháci ještě měli skok z místa, třeťáci hod plným 1 kg míčem ( autové vhazování ), čtvrťáci házeli kriketovým míčkem a páťáci skákali z rozběhu do dálky. Na závěr se pak běžela štafeta na 4x60 m. Ve volném čase si děti zasoutěžily dle svého zájmu v několika netradičních zábavných disciplinách Kids"Athletics za sladké odměny věnované společností FERRERO Česká s.r.o. Mladí sportovci měli zdarma i svačinu a občerstvení.
Do krajského finále vybrali pořadatelé celkem 25 ZŠ z Jihočeského kraje. Mezi nimi byla i naše škola.
V celkovém pořadí družstev se naše družstvo umístilo na 24.místě s umístěním  302. V loňském ročníku naše družstvo ZŠ Chyšky skončilo s um. 249 na 18. místě. Letošní umístění ovlivnila neúčast žáka druhé třídy v běhu na 60 m pro jeho nachlazení.
Ve štafetovém běhu na 4x60 m se naše škola umístila na 18. místě v čase 42,47 sec., v loňském ročníku to bylo 14.místo za 41,18 sec.
V jednotlivých disciplinách se z našeho družstva na medailové umístění probojovala žákyně 2. třídy Karolina Řežábková, která ve skoku do dálky z místa získala stříbrnou medaili za výkon 160 cm.
Ostatní naše děti dosáhly tyto výkony a umístily se na těchto místech :
2.třída :
60 m - 10.místo - Karolina Řežábková 11,73 sec., Radoslav Jerz - pro nachlazení neběžel
Skok z místa - 2. místo - Karolina Řežábková 160 cm, 12. místo - Radoslav Jerz 158 cm
3.třída :
60 m - 19.místo - Kateřina Bolková 11,80 sec., 25. místo - Roman Bolek 11,76 sec.
hod plným míčem - 20. místo - Kateřina Bolková 4,22 m, 23. místo - Roman Bolek 4,25 m
4.třída :
60 m - 19. místo - Anna Bočanová 11,29 sec., 7. místo - Václav Strouhal 10,08 sec,
hod 150 g míčkem - 21. místo - Anna Bočanová 13,07 m, 24. místo - Václav Strouhal 21,90 m
5.třída :
60 m - 22. místo - Monika Chocholová 11,08 sec., 16. místo - Tomáš Vostřák 10,04 sec.
Skok daleký měřený od místa odrazu - 22. místo - Monika Chocholová 267 cm, 18. místo - Tomáš Vostřák 319 cm