Mikuláš se svou družinou zavítal do chyšecké školy dříve

3. 12. 2010

Chyšky - V pátečních dopoledních hodinách 3. prosince 2010 si žáci a žákyně chyšecké školy užili překvapení. Během vyučování je překvapil Mikuláš se svou družinou, který zavítal do chyšecké školy dříve než obvykle. Během chvilky se v prostorách školy rojily mladé čertice a v patách jim šel starý čert. Půvabné čertice nezapoměly na nikoho.  Po jejich školní návštěvě zůstalo plno různých vůní a pomalovaných dětí. Důležité však bylo, že do pekla nikoho neodnesly. Mikuláš s Andělem odměnili každého školáka nadílkou, samozřejmě za básničku či písničku.

No a proč se Mikuláš se svou družinou objevil na Čertově hrbatině dříve ? No přece v neděli se neučí, a pak po vesnici budou pobíhat jiní čerti, jiný Anděl i jiný Mikuláš.
Na fotosnímku 8685 Josefa Fuky navštívily čertice 6.tř. a chtěly odnést do pekla Josefa Jakeše

Na fotosnímku 8661 Josefa Fuky je Mikuláš a Anděl v první třídě.
Na fotosnímku 8672 Josefa Fuky zavítal Mikukáš se svou družinou i mezi třeťáky.
Na fotosnímku 8654 Josefa Fuky je zachycena celá družina Mikuláše.

Mgr.Fuka Josef