Naše Země stůně

20. 5. 2010

„Naše Země stůně“ je název naučného divadelního představení žáků 9. třídy v Chyškách . V rámci programu Les ve škole, škola v lese jsme se zapojili do pilotního projektu Les a klimatické změny. Vytvořili jsme dotazníky pro žáky školy s danou tématikou, měřili teploty a vlhkost v různých prostředích . Sestudovali jsme divadelní představení o tom, jak zdravé prostředí na Zemi bylo v minulosti, jaké je a jaké možnosti do budoucna jsou. Naše planeta Země chodila k lékaři a vyprávěla o životě na ukázce života typické rodinky. Na závěr představení jsme jmenovali globální problémy světa a možnosti jednotlivce na jejich ovlivnění.

Divadlo znamenalo pro nás spoustu plánování. Sepsali jsme si scénáře, rozdělili si role,vyrobili si kostýmy, kulisy, zvací plakátky. A pak jsme „jen“ trénovali. Podařilo se- naše divadlo jsme sehráli 30.4. ve vestibulu školy pro ostatní žáky školy a opakovali na školní akademii 5.5.2010. A co závěrem? Chválím Tě Země má……

Autor: Lenka Kolínová, 9. třída