Okr. finále ZŠ v halové kopané

22. 2. 2010
Josef Fuka
sport

V pondělí 22.února 2010 se v písecké obloukové hale uskutečnilo okresní finále žáků 6.-7.tř. ( roč. 1998-1996 ) ZŠ, primy a sekundy osmiletých gymnázií v halové kopané pro rok 2010, které uspořádaly OR AŠSK Písek a DDM Písek. Celkem sedm přihlášených škol bylo nalosováno do dvou základních skupin.

V první skupině hrály ZŠ TGM Písek, ZŠ Čimelice a ZŠ Chyšky.
ZŠ Čimelice - ZŠ TGM Písek  1:1

Úvodní utkání této skupiny skončilo zaslouženou remízou.
ZŠ Čimelice - ZŠ Chyšky 2:0

Po úvodních neproměněných chyšeckých šancí šlido vedení čimeličtí hoši a jejich
vítězství zpečetil vlastní brankou chyšecký Ladislav Mašek.
ZŠ Chyšky - ZŠ TGM Písek  2:1

Kluci z Čertovy hrbatiny začali dobře, měli šance a jednu z nich proměnil Rostislav Januš. Soupeř však vyrovnal a tak o vítězství Chyšek rozhodl brankou z rohového kopu Rostislav Januš.

Pořadí 1. skupiny : 1. ZŠ Čimelice  2 1 1 0  3:1  4 body, 2. ZŠ Chyšky  2 1 0 1
2:3  3 body, 3. ZŠ TGM Písek  2 0 1 1  2:3  1 bod

Druhou skupinu tvořily ZŠ Sepekov, ZŠ Protivín, ZŠ Tylova Písek a ZŠ Husova Písek.
ZŠ Husova Písek - ZŠ Tylova Písek 2:0

Úvodní utkání celého okresního finále zaslouženě vyhrála Husovka.
ZŠ Sepekov - ZŠ Protivín  0:0

Vyrovnané utkání skončilo nerozhodně.
ZŠ Sepekov - ZŠ Tylova Písek  3:0

Sepekovští měli mírnou převahu a zaslouženě vyhráli.
ZŠ Husova Písek - ZŠ Protivín  1:0

Kluci z Husovky vstřelili gól a zaslouženě vyhráli.
ZŠ Husova Písek - ZŠ Sepekov  2:1

Ve vyrovnaném utkání vedl Sepekov ještě minutu před koncem zápasu, soupeř však
vyrovnal a v posledních sekundách dokonce strhl vítězství na svou stranu a postoupil do finále.
ZŠ Tylova Písek - ZŠ Protivín  1:0

Vyrovnané utkání vyhrála Tylovka.

Pořadí 2. skupiny : 1. ZŠ Husova Písek 3 3 0 0  5:1  9 bodů, 2. ZŠ Sepekov  3 1 1 1  4:2  4 body, 3. ZŠ Tylova Písek  3 1 0 2   1:5 3 body, 4. ZŠ Protivín  3 0 1 2  0:2  1 bod.

Utkání o 1. - 2. místo : ZŠ Husova Písek - ZŠ Čimelice  0:0, 0:0 po prodloužení,
3:1 na penalty

Ve finálovém utkání měli více ze hry písečtí chlapci. O jejich vítězství však
rozhodly až penalty.

Utkání o 3. - 4. místo : ZŠ Chyšky -ZŠ Sepekov 0:0, 0:0 po prodloužení, 2:2 po
první sérii pokutových kopů, 8:7 po sérii náhlá smrt.

Úvod utkání byl jednoznačně v rukou chyšeckých, branku však nevstřelily. V dalším průběhu se střídaly šance na obou stranách, oba brankáři se však překonávali a tak o pořadí musely opět rozhodnou penalty. Šťastnější byly Chyšky.

Utkání o 5. - 6. místo : ZŠ Tylova Písek - ZŠ TGM Písek  5:1, jednozačné vítězství Tylovky.

Celkové pořadí okresního finále : 1. ZŠ Husova Písek, 2. ZŠ Čimelice, 3. ZŠ Chyšky, 4. ZŠ Sepekov, 5. ZŠ Tylova Písek, 6. ZŠ TGM Písek, 7. ZŠ Protivín

Zúčastněná družstva obdržela diplomy a první tři také sladkou odměnu.
Nejlepším střelcem okresního finále byl vyhlášen hráč Trčka ze ZŠ Husova Písek,
který vstřelil 4 branky.

Na fotosnímku 5959 Josefa Fuky je bronzové družstvo ZŠ Chyšky : stojící zleva - Václav Dvořák, Ladislav Mašek, Patrik Žiga, Jaroslav Žiga, Jakub Tkadlec, Vladimír Šimák, Petr Kolář, Radim Holík, Patrik Čapek, klečící zleva - Vít Strouhal, kapitán Rostislav Januš, Martin Krause
Na fotosnímku 5963 Josefa Fuky předává Jiřina Králíková cenu za třetí místo chyšeckému kapitánovi Rostislavu Janušovi