Rozhovor s úspěšnou žákyní

2. 4. 2010

Chyšky - Mezi nejúspěšnější soutěžící, v kategorii "A" okresního kola zeměpisné olympiády ZŠ, patřila žákyně šesté třídy ZŠ Chyšky Anna Průšová. V konkurenci nejlepších "zeměpisců" šestých tříd obsadila druhé místo s 99 body. Úspěšná žákyně žije se svými rodiči a mladším bratrem v Božeticích. Rozesmátá dívka nám odpověděla na několik otázek.

• 1. Zúčastnila si se okr. kola zeměpisné olympiády. To Tě asi baví zeměpis, nebo máš ve škole oblíbenější předměty ?
    Odpověď : Nejraději mám matematiku, dějepis a přírodopis.
  • 2. Na základě čeho, si soutěžila v okresním kole zeměpisné soutěže ?
    Odpověď : Vyhrála jsem se svým spolužákem školní kolo zeměpisné olympiády.
  • 3. Kde se soutěž uskutečnila, jak probíhala a co Tě na ní zaujalo ?
    Odpověď : Na základní škole v Písku, soutěž měla celkem tři kola: práce s atlasem, práce bez atlasu a praktická část.
  • 4. S jakým cílem si jela do Písku ?
    Odpověď : Snažit se nebýt poslední. Nakonec jsem byla velmi překvapená.
  • 5. Obsadila si druhé místo. Co všechno si musela pro tento úspěch udělat ?
    Odpověď : Nijak zvlášť jsem se nepřipravovala. Taťka se mnou prošel turistické mapy a měřítka a zopakovala jsem si hledání v mapách. Pomohlo mi i to, že s rodinou stále někde cestujeme.
  • 6. Nejlepší soutěžící postupují na krajské kolo. Kdy a kde se uskuteční, zúčastníš se ?
    Odpověď : Uskuteční se 13. 4. 2010 v Českých Budějovicích. Ano, zúčástním se.
  • 7. Jak Tvůj úspěch přijalo Tvé okolí, byla odměna ?
    Odpověď : Všichni měli velkou radost. Dostala jsem krásnou kytku.
  • 8. Víme, že to není Tvůj první zeměpisný počin. Úspěšně si vedeš i v dalších zeměpisných soutěžích ( Eurorébus, Astronomická olympiáda ).
    Odpověď : Eurorébus je super, ale Astronomická olympiáda je velmi těžká a zabere mi spoustu času.
  • 9. Na vysvědčení jistě byly pěkné známky, co by si jednou v životě chtěla dělat ?
    Odpověď : Zatím nevím. Baví mě toho víc.
Na fotosnímku je úspěšná Anna Průšová při práci s glóbusem.
Mgr.Fuka Josef