Školní kolo zeměpisné olympiády proběhlo i v chyšecké škole

12. 3. 2010

V prvních březnových dnech letošního roku uskutečnili učitelé zeměpisu v chyšecké základní škole zeměpisnou olympiádu. Jednalo se o školní kolo ve třídách druhého stupně ZŠ. Soutěžící řešili úkoly bez atlasu, s atlasem i mapou.

V kategorii žactva šestých tříd se nejlépe dařilo Anně Průšové a Miroslavu Pešičkovi, kteří obsadili 1.-2.místo. Oba tak budou reprezentovat svoji školu v okresní zeměpisné olympiádě 20. března v Písku. Třetí místo obsadil Vít Strouhal.

Mezi sedmáky se na prvním místě umístil Václav Dvořák a druhý skončil Vojtěch Chochole. Rovněž tito "zeměpisci" budou soutěžit v okresním kole.

V osmém ročníku se dařilo Veronice Vostřákové, která zvítězila před Davidem Havlem.
V soutěži deváťáků byla na prvních místech děvčata. Zvítězila Barbora Petříková, druhá skončila Markéta Jakešová a třetí místo obsadila Natálie Novotná.

"OU"
Ods. Mgr.Fuka Josef,39853 Chyšky 113