Úspěch mladých zdravotníků z Chyšek

12. 5. 2010

Dne 12.5.2010 se v Písku konala okresní soutěž Hlídek mladých zdravotníků pořádaná ČČK Písek.Soutěže se zúčastnila i družstva z I. a II. stupně Základní školy Chyšky. Soutěž proběhla jako obvykle v Čechově ulici u Domu s pečovatelskou službou ČČK Písek.. V kategorii  I. stupně soutěžilo 7 hlídek a II. stupně 5 hlídek. Naše hlídky se každoročně umísťují na dobrých místech. Ani letos nezklamaly – zvítězily v obou kategoriích. Na dalších místech se v I. stupni umístila ZŠ J.K.Tyla Písek a ZŠ T.G. Masaryka Milevsko.V II. stupni se na 2.místě umístila ZŠ J. Husa Písek a na 3. místě ZŠ J.K.Tyla Písek. Vítězná družstva postupují do krajského kola HMZ , které se koná v Českých Budějovicích 2.června.

Současně se soutěží  HMZ probíhala soutěž Mladý záchranář – dokaž ,že umíš , kterou pořádají HZS Jihočeského kraje územní odbor Písek. Soutěžní hlídka z II. st. naší školy obsadila 1. místo a bude reprezentovat okres Písek na krajském kole 8. června v Českých Budějovicích.

Autoři: D. Marešová, B. Petříková, ZŠ Chyšky.