Zlatý mozek

11. 3. 2010

Dne 11. 3. 2010 se v ZŠ Chyšky uskutečnila celoškolní vědomostní soutěž „Zlatý mozek“.

Pro žáky první a druhé třídy připravili učitelé  testy z českého jazyka a matematiky, kde mohli uplatnit své dosavadní vědomosti. Třetí a čtvrté třídě přidali ještě test z anglického jazyka a páťákům otázky z tělesné výchovy, zaměřené na letošní zimní olympijské hry.

Žáci druhého stupně změřili své síly ve všech vyučovacích předmětech. Na začátku „soutěže“ bylo 6 skupin, v nichž měla každá třída druhého stupně svého zástupce. Po prvním kole postoupila do finále dvě nejlepší družstva. Po napínavém souboji zvítězilo družstvo s větším počtem bodů, jehož členové dostali za odměnu odznak, který je opravňuje k přednímu místu ve frontě na oběd.

Soutěž se žákům velice líbila a bylo vidět, že si všichni učitelé  dali  s přípravou otázek a testů mnoho práce. Velkou zásluhu na tomto projektu měla učitelka matematiky Hana Vošahlíková. V závěrečném hodnocení byla odměněna Rubikovou kostkou.