Okresní finále ZŠ v minifotbale

20. 4. 2011
Josef Fuka
sport

Milevsko - Ve středu 20. dubna 2011 se na umělé trávě fotbalového hřiště v Milevsku uskutečnilo okresní finále ZŠ v minifotbale pro kategorii žáků 8.-9.tříd ZŠ (povolen byl start i 7.tř.), tercie a kvarty osmiletých, primy a sekundy šestiletých gymnáziíí.
Pořadatelem bylo oddělení sportu DDM Písek-pracoviště Milevsko spolu s OR AŠSK Písek a ZŠ Bernartice.
Každou zúčastněnou školu mohlo reprezentovat maximálně jedno družstvo žáků jedné školy.
Hrálo se podle pravidel minifotbalu s počtem hráčů 6+1.
Okresního finále se zúčastnilo celkem osm ZŠ, hrálo se ve dvou skupinách po čtyřech týmech systémem každý s každým 1x15 min.
První a druhá mužstva ze skupin se utkala křížem v semifinále, vítězové pak hráli finále, poražení o třetí místo.
Třetí a čtvrtá mužstva ze skupin se utkala křížem, vítězové pak hráli o 5.-6. místo a poražení o 7.-8. místo.
Za velmi teplého a slunečného počasí byl turnaj velmi dobře připraven, na hřišti se hrálo velice korektně, rozhodčí pískali na výbornou a většina utkání byla velice vyrovnaná.
Loňské vítězství opět obhajovali chlapci ze Sepekova, své prvenství potvrdili i v letošním ročníku a budou tak reprezentovat náš okres v krajském finále, které se uskuteční 15. května 2011 na fotbalovém stadionu na Sídlišti ve Strakonicích.
Přejme, aby se kluci vraceli do Sepekova opět s triumfem.
A jak dopadla jednotlivá utkání našich chlapců?
ZŠ Chyšky - ZŠ Kovářov 0:1
V úvodním utkání naši chlapci promarnili řadu vyložených příležitosti ( po sérii několika rohů jsme nedokázali dát gól ani do prázdné branky) . A jak to bývá, soupeř z ojedinělé akce odcentroval před naší branku a Patrik Žiga skóroval do vlastní sítě.
ZŠ Chyšky - ZŠ Bernartice 1:1
Po dobrém začátku jsme se ujali vedení brankou Daniela Januše, opět jsme nedali vyložené gólovky ( Januš Daniel byl dvakrát sám před soupeřovým gólmanem, Moravec Zdeněk dvakrát přestřelil branku soupeře ) a soupeř v závěru utkání vyrovnal.
ZŠ Chyšky - ZŠ J.Á.K. Milevsko 0:1
Favorit utkání šel hned v začátku do vedení, měl i další šance, které neproměnil. I v tomto utkání mohlo platit, nedáš-dostaneš. Soupeř nedal a tři naši hráči postupovali na jednoho obránce, Jaroslav Žiga se výborně uvolnil, ale sám před brankářem vstřelil vedle. V zápětí rozhodčí odpískal konec. Škoda, mohla být remíza.
ZŠ Chyšky - Gymnázium Milevsko 0:1
V tomto střetnutí se hrálo o umístění na 5.-8. místě. Naši kluci byli hodně unaveni a na výkonu to bylo znát. Přesto jsme si vypracovali vyložené šance, např. Václav Dvořák byl sám před gólmanem. Soupeř po rychlém brejku dal vítězný gól a nám zbyl zápas o 7.-8. místo.
ZŠ Chyšky - ZŠ Kovářov 0:0, penalty 3:1 ( Januš Rostislav, Lívanec Lukáš, Januš Daniel )
V tomto utkání jsme byli soupeři vyrovnaným soupeřem. Branka však nepadla a tak se muselo rozhodnout penaltovým rozstřelem. Naše penalty proměnili Rostislav Januš, Lukáš Lívanec a Daniel Januš, soupeř pouze jednu a tak jsme skončili na sedmém místě, i když mohlo být daleko lepší umístění. Neproměňovali jsme však šance.
Skupina "A":
ZŠ J.Á.K. Milevsko - ZŠ Bernartice 3:0, - ZŠ Kovářov 1:0, - ZŠ Chyšky 1:0
ZŠ Bernartice - ZŠ Kovářov 2:0, - ZŠ Chyšky 1:1
ZŠ Kovářov - ZŠ Chyšky 1:0
Pořadí ve skupině "A": 1. ZŠ J.Á.K. Milevsko 3 3 0 0  5:0  9 b., 2. ZŠ Bernartice 3 1 1 1  3:4  4 b., 3. ZŠ Kovářov 3 1 0 2  1:3 3 b., 4. ZŠ Chyšky 3 0 1 2  1:3  1 b.
Skupina "B":
ZŠ Sepekov - ZŠ Čimelice 1:1, - Gymnázium Milevsko 1:0, - ZŠ T.G.M. Milevsko 1:0
ZŠ Čimelice - Gymnázium Milevsko 2:1, - ZŠ T.G.M. Milevsko 1:0
Gymnázium Milevsko - ZŠ T.G.M. Milevsko 2:1
Pořadí ve skupině "A": 1. ZŠ Čimelcie 3 2 1 0  4:2  7 b., 2. ZŠ Sepekov 3 2 1 0  3:1 7 b., 3. Gymnázium Milevsko 3 1 0 2  3:4  3 b., 4. ZŠ T.G.M. Milevsko 3 0 0 3  1:4  0 b.
Utkání 4A ZŠ Chyšky - 3B Gymnázium Milevsko 0:1
Utkání 3A ZŠ Kovářov - 4B ZŠ T.G.M. Milevsko 1:1, penalty 2:3
Semifinále 1A ZŠ J.Á.K. Milevsko - 2B ZŠ Sepekov 0:1
Semifinále 2A ZŠ Bernartice - 1B ZŠ Čimelice 1:2
Utkání o 7.-8. místo: ZŠ Chyšky - ZŠ Kovářov 0:0, penalty 3:1
Utkání o 5.-6. místo: Gymnázium Milevsko - ZŠ T.G.M. Milevsko 0:0, penalty 1:0
Utkání o 3.-4. místo: ZŠ Bernartice - ZŠ J.Á.K. Milevsko 1:0
FINÁLE: ZŠ Sepekov - ZŠ Čimelice  2:0
Na fotosnímku 9934 Jpsefa Fuky jsou naši chlapci po skončení turnaje.

Mgr.Fuka Josef