Profesionální hudebník koncertoval v chyšecké tělocvičně

7. 3. 2011

Chyšky - Profesionální hudebník Pavel Hrabě je absolvoventem plzeňské konzervatoře. Usměvavý a velmi příjemný člověk se v pondělí 7. března 2011 představil v chyšecké tělocvičně se svým hudebním pořadem "Hudební nástroje, od akustických k elektrickým." Pro chyšecké žáky si připravil program o hudebních nástrojích, na které hrál ( improvizoval ) do připraveného doprovodu ( latina, rock, swing ). Do Chyšek si přivezl akustický nástroj Soprán saxofon, elektrický nástroj Elektrickou kytaru a elektrický nástroj Akai EWI+sampler Roland fantom RX.
Jeho vystoupení bylo založené na spolupráci s dětmi, kdy si nástroje i vyzkoušely.
Koncert byl rozdělen pro první a druhý stupeň školy.
Program pro první stupeň byl obohacený o lidové písně upravené do latiny, rock"n"rollu, swingu.
Pro druhý stupeň byl program zaměřený na hudební nástroje.
Vzorně připravené a předvedené pořady se chyšeckým školákům líbily a plzeňského hudebníka školáci zaslouženě odměnili potleskem.
Přiložené fotosnímky Josefa Fuky jsou z vystoupení v chyšecké tělocvičně.
"OU"
Ods. Mgr.Fuka Josef, 39853 Chyšky 113