Školní přírodní zahrada v představách chyšeckých školáků

28. 6. 2011
Karolina Tvrdíková
ekoškola

Chyšky,ZŠ - Školní přírodní zahrada je nedílnou součástí kvalitního naplňování environmentální výchovy. Na takové zahradě mají žáci a žákyně možnost pozorovat rozmanité druhy živočichů a rostlin domácího původu, sami se mohou podílet na tvorbě nových zahradních prvků a na celkové podobě takové zahrady. Žáci a žákyně tím mají k dispozici prostor k vytváření různých projektů i ve spolupráci s rodiči, s žáky jiné školy,...
Školní ekologickou zahradu je možné využívat po celý rok a nemá být jakousi venkovní třídou, ale má představovat prostor pro aktivity, které uvnitř budovy školy uskutečnit nelze.
Nad projektem takové zahrady se zamýšleli i školáci chyšecké ZŠ. Jejich představy a fantazie o takové Školní zahradě názorně ukazuje výstavka ve vestubulu Obecního úřadu v Chyškách, která nese název "Školní zahrada ZŠ Chyšky".
Občané Chyšecka tak mají možnost, při vstupu do obecního úřadu, obdivovat zdařilá vytvarná díla místních dětí.
"OU"
Na fotosnímcích 0580-0582 Josefa Fuky je výstavka "Školní zahrada ZŠ Chyšky".
Ods. Mgr.Fuka Josef,39853 Chyšky 113