Školní kolo zeměpisné olympiády proběhlo i v chyšecké škole

1. 3. 2011
Chyšky - V únorových dnech letošního roku uskutečnili učitelé zeměpisu v chyšecké základní škole zeměpisnou olympiádu. Jednalo se o školní kolo ve třídách druhého stupně ZŠ. Soutěžící řešili úkoly bez atlasu, s atlasem i turistickou mapou.
V kategorii žactva šestých tříd se nejlépe dařilo Kristýně Petrové, druhé místo obsadila Celestina Vaverková a třetí příčka patřila Anně Pintové.
Mezi sedmáky se nejvíce dařilo Miroslavu Pešičkovi, druhé místo získala Anna Průšová a třetí byl Vít Strouhal.
V kategorii 8.-9.třídy vyhrál David Havel z 9.třídy, na druhém místě se shodně umístili osmáci Vojtěch Chochole a Dominika Trpková.
První dva v každé kategorii nyní budou reprezentovat svou školu v okresní zeměpisné olympiádě, která se uskuteční ve středu 9. března 2011 v Písku.
Na fotosnímku 6061 Josefa Fuky je žákyně 7.třídy Anna Průšová,která bude na okr. zeměpisné olympiádě obhajovat druhé místo z loňské soutěže.
Mgr.Fuka Josef