Ve třídě byli Arabové

12. 3. 2011

Chyšky,ZŠ - V uplynulém období letošního školního roku překvapovala učitelka zeměpisu Hana Vošahlíková své sedmáky při vyučovacích hodinách různými převleky.
Vyučovala již jako hokejista NHL, indiánka, mexičanka, jako japonská gejša a také v oblečení SÁRÍ.
V další hodině zeměpisu se vyučovalo o Jihozápadní Asii. Výuka se také zaměřila na Izrael, zemi, která leží na Blízkém východě a právě v Jihozápadní Asii při východním pobřeží Středozemního moře.
V hodině se děti dovídají, že k Izraeli přiléhá i západní břeh Jordánu a pásmo Gazy, tj. území částečně spravované Palestinskou autonomií. Tato území jsou okupována Izraelem od Šestidenní války v r. 1967. Izrael je parlamentní zastupitelská demokratická republika.
V lavicích sedmé třídy v době výuky seděli Arabové a i vyučující připomínala rovněž tuto národnost. Většinu obyvatel Izraele sice tvoří Židé, je to jediný židovský stát na světě, ale je také domovem i izraelských Arabů. Arabové jsou etnickou skupinou semitského původu rozšířenou v severní Africe, ale i právě na Blízkém východě.
Po skončení vyučování se Arabové opět přeměnili v žáky školy.
"OU"
Na fotosnímcích Josefa Fuky jsou Arabové, alias žáci sedmé třídy se svou vyučující.
Ods. Mgr.Fuka Josef, 39853 Chyšky 113