Atletické olympiádě na Čertově hrbatině nepřálo počasí

5. 6. 2012
Josef Fuka
sport
Chyšky - V úterý 5. června 2012 se v chyšecké ZŠ uskutečnila školní atletická olympiáda. Na školních sportovištích bojovali žáci a žákyně 1.-8. tříd v jednotlivých atletických disciplinách. Soutěžilo se o co nejlepší výkony a umístění v běhu na 50m, 60m, ve skoku dalekém, ve skoku vysokém, v hodu raketou či medicinbalem. Rozhodčími na jednotlivých disciplinách byli žáci a žákyně deváté třídy, samozřejmě pod dohledem zkušených pedagogů. Samotnému klání chyšeckých dětí předcházela pilná příprava a organizace této akce.
Olympiáda začala nejistým a chladným počasím, během závodů se i rozpršelo, ale i nástupem všech tříd na ploše školního hřiště.
Na úvod zazněly olympijské tóny z trubky olympijského trubače Josefa Kudrny, alias školníka.
Následně žákyně sedmé třídy Celestina Vaverková a Anna Pintová zazpívaly českou národní hymnu.
Mladí sportovci si také vyslechli slova "tělocvikáře" o nadcházející olympiádě, která se letos uskuteční v Londýně, ale i o významu olympijské vlajky s pěti olympijskými kruhy.

Následují povely, a šest malých druháků ( tři děvčata a tři chlapci ) nese školní olympijskou vlajku, před nastoupenými sportovci, k vlajkovému stožáru. Učitelka a autorka této vlajky, Lenka Pešičková, za zvuků olympijského trubače, vytahuje tento symbol olympiády na stožár. V následujících hodinách bude vlajka vlát nad školními sportovišti a odolávat nepřízni počasí.
V zápětí se všechny oči přítomných sportovců, rozhodčích a vedoucích obracejí na běžkyni, která nese olympijskou pochodeń. Osmačka Michaela Koudelková, za větrného počasí, obíhá s olympijskou pochodní nastoupené sportovce a umisťuje pochodeň do stojanu. Olympijský oheň tak v následujících hodinách bude hořet na sportovištích.
Ke každé olympiádě patří i olympijský slib sportovců a rozhodčích. Za všechny sportovce ho přednesl žák osmé třídy Vít Strouhal, slib rozhodčích byl slyšet z úst devíťačky Anny Kohoutové, jinak hlavní rozhodčí olympiády. Slib byl složen do rukou vedení olympiády Jany Korandové a Moniky Bardové, na žluté olympijské kruhy. Poté ředitelka olympiády slavnostně pronesla zahajovací slova a prohlásila atletickou olympiádu za zahájenou.
Po slavnostním otevření celé olympiády se mladí sportovci rozešli na jednotlivá sportoviště a dle slibu závodili čestně, poctivě a bez drog.
Za dosažené výkony a umístění byli vítězové odměněni diplomy, a nejmladší kategorie i medailemi, při závěrečném vyhodnocení celé olympiády, které převzali z rukou jednotlivých rozhodčích a vedení školy.
A kdo se stal vítězem v jednotlivých disciplinách a třídách na Chyšecku ?
Kategorie - 1.-2.třída - hoši:
skok vysoký - Lukáš Kváča 100 cm
50 m - Jakub Štván 8,90 sec.
hod raketou - Josef Adamec 11,50 m
skok daleký - Jakub Štván 265 cm
Kategorie - 1.-2. třída - dívky:
skok vysoký - Jana Matoušková 100 cm
50 m - Karolina Komasová 9,39 sec.
hod raketou - Simona Pešičková 9,00 m
skok daleký - Monika Melkesová 255 cm
Kategorie - 3.-4.třída - hoši:
skok vysoký - Roman Bolek 110 cm
60 m - Radoslav Jerz 10,87 sec.
hod raketou - Radoslav Jerz 28,70 m
skok daleký - Jan Stanislav 300 cm
Kategorie - 3.-4.třída - dívky:
skok vysoký - Kateřina Bolková 105 cm
60 m - Adéla Votrubová 11,11 sec.
hod raketou - Kateřina Bolková 12,80 m
skok daleký - Adéla Votrubová 282 cm
Kategorie - 5.-6.třída - hoši:
skok vysoký - Václav Strouhal 120 cm
60 m - Václav Strouhal 9,48 sec.
hod medicinbalem - Vojtěch Štván 6,20 m
skok daleký - Václav Strouhal - 350 cm
Kategorie - 5.-6.třída - dívky:
skok vysoký - Kateřina Chocholová 120 cm
60 m - Monika Chocholová 10,04 sec.
hod medicinbalem - Kateřina Chocholová 10,10 m
skok daleký - Monika Chocholová 300 cm
Kategorie - 7.-8.třída - hoši:
skok vysoký - Vít Strouhal 155 cm
60 m - Vít Strouhal 7,25 sec.
hod medicinbalem - Vít Strouhal 10,00 m
skok daleký - Vít Strouhal 420 cm
Kategorie - 7.-8.třída - dívky:
skok vysoký - Anna Pintová 115 cm
60 m - Anna Pintová 9,42 sec.
hod medicinbalem - Kristýna Tkadlecová 9,00 m
skok daleký - Anna Pintová 330 cm

výsledky školní atletické olympiády ( formát xls, Microsoft Excel)

Na fotosnímku 4119 Josefa Fuky je vlajková četa s učitelkou Lenkou Pešičkovou.
Na fotosnímku 4013 Josefa Fuky je osmačka Michaela Koudelková s olympijskou pochodní.
Na fotosnímku 4026 Josefa Fuky je sedmačka Kristýna Tkadlecová při svém vítězném hodu medicinbalem.
Na fotosnímku 4117 Josefa Fuky jsou vítězové disciplín společně s rozhodčími z devítky.

"OU"
Ods. Mgr.Fuka Josef,39853 Chyšky 113