Chyšecký Jakub Procházka veze stříbro ze 14.roč. Kinderiády

27. 9. 2011
(system)

Nová Včelnice - V úterý 27. září 2011 se na atletickém stadiónu v Nové Včelnici uskutečnilo krajské kolo již 14. roč. Kinderiády, soutěže pro žactvo 2.-5. tříd ZŠ Jihočeského kraje. Pořadatelem byl domácí atletický oddíl TJ Nová Včelnice. Patronát nad letošním ročníkem drží dvojnásobná mistryně světa na 800 m Ludmila Formanová a trojnásobný mistr světa v desetiboji a šéftrenér české atletické reprezentace Tomáš Dvořák.

Každoročně se této soutěže také zúčastňují i školáci ze ZŠ Chyšky. V letošním krajském kole tuto školu reprezentovali druháci Jakub Štván, Jana Matoušková, ze třetí třídy to byli Jakub Procházka s Karolinou Řežábkovou, čtvrťáci Pave Melkes s Kateřinou Bolkovou a pětku zastupovali Václav Strouhal a Anna Bočanová. V konkurenci 24 škol z celého kraje obsadili chyšečtí 21.místo, ale třeťák Jakub Procházka vybojoval pro svou školu stříbrnou příčku za druhé místo v hodu 1 kg plným míčem. Úspěšný Jakub hodil plný míč do vzdálenosti 7,26 m a při slavnostním vyhlašování výsledků převzal své ocenění z rukou ředitele závodu Josefa Jelínka.

Umístění a výkony našich dětí v jednotlivých disciplinách:
2. třída:
Jana Matoušková - 60 m - 12,04 sec.-15. místo, skok z místa - 149 cm - 14. místo
Jakub Štván - 60 m - 11,33 sec.-11. místo, skok z místa - 151 cm - 17. místo
3. třída:
Karolina Řežábková - 60 m - 11,30 sec.-12. místo, hod plným míčem - 5,10 m - 15. místo
Jakub Procházka - 60 m - 12,39 sec.-22. místo, hod plným míčem - 7,26 m - 2. místo a stříbrná medaile
4. třída:
Kateřina Bolková - 60 m - 11,07 sec.-16. místo, hod 150 g míčkem - 14,33 m
Pavel Melkes - 60 m - 11,52 sec.-23. místo, hod 150 g míčkem - 19,96 m
5. třída:
Anna Bočanová - 60 m - 11,12 sec.-19. místo, skok daleký z rozběhu - 252 cm - 22. místo
Václav Strouhal - 60 m - 10,20 sec.-11. místo, skok daleký z rozběhu - 349 cm - 11. místo

Štafeta 4x60 m - ZŠ Chyšky - 43,99 sec. - 21. místo