Desková hra "Košík plný rozumu" proběhla v ZŠ Chyšky

3. 4. 2012

Chyšky,ZŠ - Stolní hra "Košík plný rozumu" vychází z doposud nepřekonané Komenského teorie "škola hrou". Tato desková hra, zábavnou a lákavou formou, ukazuje dětem, jak mají přistupovat k různým druhům potravin, na co mají dávat pozor a jak dbát o zdravé stravování a životní styl.
Pravidla hry jsou atraktivní a vycházejí z nejoblíbenějších deskových her, jejichž součástí jsou různé bonusové karty, bankovky a prvky, které hru doplňují dějovými zvraty.
Koordinátorem projektu je občanské sdružení Freetime cz. a je realizován z finančních prostředků NF Albert. Partneři projektu jsou Ministerstvo zemědělství ČR, Informační centrum bezpečnosti potravin, Státní zdravotní ústav Praha a EKO-KOM.
Druhý ročník této soutěže je vypsán pro žactvo 2.-5. tříd ZŠ a probíhá v celé ČR.
Školní kolo se také uskutečnilo 3. dubna 2012 v ZŠ Chyšky za účasti celkem 41 dětí (5.třída-13 dětí, 4.třída-8dětí, 3.třída-9dětí, 2.třída-11dětí). V jednotlivých třídách se nejprve uskutečnilo vždy základní kolo a nejlepší žáci postoupili do třídního finále. Finálové kolo pak určilo nejlepší tři soutěžící v každé třídě, kteří obdrželi diplomy od Freetime.
Vyhodnocení a předání diplomů provedli ředitelka školy Jana Korandová a učitel Josef Fuka.
Vítězové jednotlivých tříd budou reprezentovat chyšeckou školu v krajském finále.
Uspořádáním školního kola tak chyšecká škola získala 20 kusů deskových her, které děti využívají v době přestávek a ve školní družině.
A jak soutěž dopadla v jednotlivých třídách?
Výsledky v 5.třídě:
1. Václav Strouhal, 2. Vítek Průša, 3. Eliška Zuzáková, 4. Nela Kosková, 5. Ondřej Pinta, 6. Michal Kolář, 7. Jiří Pešička, 8. Dominik Dubský, 9. Zuzana Kořánková, 10. Vlastimil Dvořák, 11. Hana Doubková, 12. Jiří Kuchta, 13. Tomáš Zdeněk
Výsledky ve 4.třídě:
1. Jakub Štván, 2. Kateřina Bolková, 3. Jan Stanislav, 4. Adam Fridrich, 5. Roman Bolek, 6. Pavel Melkes, 7. Tomáš Koudelka, 8. Vítek Kolář
Výsledky ve 3.třídě:
1. Jakub Procházka, 2. Viola Zemanová, 3. Vlasta Jindrová, 4. Petr Šimák, 5. Veronika Vošahlíková, 6. Radoslav Jerz, 7. Adéla Votrubová, 8. Martin Lívanec, 9. Karolina Řežábková
Výsledky ve 2.třídě:
1. Karolina Komasová, 2. Jakub Štván, 3. Simona Pešičková, 4. Petr Pechlát, 5. Monika Melkesová, 6. Tomáš Janda, 7. Jana Matoušková, 8. Josef Adamec, 9. Natálie Miňhová, 10. Lukáš Kváča, 11. Alžběta Kozojedová, 12. Tereza Kváčová
Na fotosnímku 3198 Josefa Fuky hrají finalisté 3.třídy.
Na fotosnímku 3203 Josefa Fuky jsou nejlepší druháci s diplomem, zleva: Simona Pešičková, Jakub Štván a Karolina Komasová.
Na fotosnímku 3210 Josefa Fuky jsou nejlepší páťáci, zleva: Eliška Zuzáková, Vítek Průša a Václav Strouhal.
"OU"
Mgr.Fuka Josef,39853 Chyšky 113

výsledková listina (formát doc, Microsoft Word)