Fyzici jen v milevském regionu?

28. 3. 2012
Písek - Ve středu 28. března 2012 se v Písku uskutečnilo okresní kolo fyzikální olympiády v kategorii "E", které uspořádal písecký DDM.
Zajímavostí této soutěže byl ten fakt, že všech deset soutěžících bylo ze škol milevského tregionu.
V konečném hodnocení vyhrál Tomáš Pilík ze ZŠ T.G.M. Milevsko, který získal 29 bodů, druhé místo obsadila Kamila Křížová z kovářovské školy za 27 bodů a třetí místo získal Václav Wudi s 23 body, který je rovněž žákem ZŠ Kovářov.
Na dalších místech skončili tito soutěžící:
4. Leoš Glaser, ZŠ Sepekov a Martin Bečka,ZŠ T.G.M. Milevsko s 22 body, 6. Pavel Benda,ZŠ Sepekov 20 b., 7. Daniel Divíšek,ZŠ T.G.M. Milevsko 19 b., 8. Petra Fořtová,ZŠ J.Á.K. Milevsko 16 b., 9. Michaela Blažková,Gymnázium Milevsko 17 b., 10. Dominika Trpková,ZŠ Chyšky 13 b.

V kategorii F se okresního kola zúčastnili pouze tři soutěžící, a opět pouze z milevského regionu.
Vítězství si odnesl Tomáš Řezáč ze ZŠ T.G.M. Milevsko s 33 body před svou spolužákyní Nicolou Duškovou, která získala 30 b. a třetí místo patří Miroslavu Pešičkovi ze ZŠ Chyšky, ten měl 12 b.
"OU"
Ods. Mgr.Fuka Josef, 39853 Chyšky 113