Krajské kolo v desková hře "Košík plný rozumu" vyhrál milevský třeťák

30. 4. 2012

Písek,ZŠ Tylova - Stolní hra "Košík plný rozumu" vychází z doposud nepřekonané Komenského teorie "škola hrou". Tato desková hra, zábavnou a lákavou formou, ukazuje dětem, jak mají přistupovat k různým druhům potravin, na co mají dávat pozor a jak dbát o zdravé stravování a životní styl.
Pravidla hry jsou atraktivní a vycházejí z nejoblíbenějších deskových her, jejichž součástí jsou různé bonusové karty, bankovky a prvky, které hru doplňují dějovými zvraty.
Koordinátorem projektu je občanské sdružení Freetime cz. a je realizován z finančních prostředků NF Albert. Partneři projektu jsou Ministerstvo zemědělství ČR, Informační centrum bezpečnosti potravin, Státní zdravotní ústav Praha a EKO-KOM.
Druhý ročník této soutěže je vypsán pro žactvo 2.-5. tříd ZŠ a probíhá v celé ČR.
Školní kolo se také uskutečnilo v ZŠ Chyšky za účasti celkem 41 dětí (5.třída-13 dětí, 4.třída-8dětí, 3.třída-9dětí, 2.třída-11dětí). Své školní kolo uspořádali i naˇmilevské ZŠ T.G.M. V jednotlivých třídách se nejprve uskutečnilo vždy základní kolo a nejlepší žáci postoupili do třídního finále. Finálové kolo pak určilo nejlepší tři soutěžící v každé třídě, kteří obdrželi diplomy od Freetime.
Vítězové jednotlivých tříd pak reprezentovali svou školu v krajském finále, které se uskutečnilo v písecké ZŠ J.K.Tyla.
Chyšeckou školu v tomto krajském kole reprezentovali za druhou třídu Jakub Štván, třeťáky Jakub Procházka, čtvrtou třídu Jakub Štván a páťáky Václav Strouhal.
V soutěži si nejlépe vedl zástupce páté třídy Václav Strouhal, který v konečném pořadí obsadil vynikající druhé místo.
Ještě více se dařilo Danielu Hrůzovi ze ZŠ T.G.M. Milevsko, který v kategorii třetích tříd vyhrál a postoupil do celostátního finále této deskové hry.
Na fotosnímku P1170535 Martina Hrycha hrají finalisté 3.třídy, v červeném je vítěz třeťáků milevský Daniel Hrůza, vlevo v černém chyšecký Jakub Procházka.
Na fotosnímku P1170542 Martina Hrycha je v červeném vítěz třeťáků milevský Daniel Hrůza
Na fotosnímku P1170558 Martina Hrycha jsou chyšecké děti při hře, zleva: Václav Strouhal, Jakub Procházka, Jakub Štván-2.tř., Jakub Štván-4.tř. s učitelkou Lenkou Pešičkovou.
Na fotosnímku P1170555 Martina Hrycha jsou při hře chyšecké děti,zleva: Václav Strouhal, Jakub Procházka, Jakub Štván a Jakub Štván.
"OU"
Ods. Mgr.Fuka Josef,39853 Chyšky 113