Ve florbalové eliminaci dívek Jihočeského kraje skončily Chyšky páté

25. 4. 2012
Josef Fuka
sport
Týn nad vltavou - Ve středu 25.dubna 2012 se ve sportovní hale v Týnu nad Vltavou uskutečnila eliminace dívek Jihočeského kraje florbalové soutěže "O pohár ministra školství".
Hrálo se podle pravidel florbalové unie, na 2x8 min. superhrubého času, s hracím systémem 5+1.
Vítězné družstvo postoupilo do TOP 10.
V soutěži startovalo šest družstev, která byla rozdělena do dvou skupin.
Skupinu "A" tvořila družstva ZŠ L. Kuby České Budějovice (okres České Budějovice), Malšické Stíhačky ZŠ Malšice (okres Tábor) a ZŠ Malá Strana Týn nad Vltavou.
Skupinu vyhrála děvčata z Malšic a postoupila přímo do semifinále.
Jednotlivá utkání skupiny "A":
ZŠ Malšice, Malšické Stíhačky - ZŠ Malá Strana Týn nad Vltavou 2-0, - ZŠ L. Kuby České Budějovice 2:1
ZŠ Malá Strana Týn nad Vltavou - ZŠ L. Kuby České Budějovice 3-0
Konečná tabulka skupiny "A":
1. ZŠ Malšice, Malšické Stíhačky 2 2 0 0 4:1 6 bodů, 2. ZŠ Malá Strana Týn nad Vltavou 2 1 0 1 3:2 3 body, 3. ZŠ L.Kuby české Budějovice 2 0 0 2 1:5 0 bodů
Druhá ZŠ Malá StranaTýn nad Vltavou postoupila do čtvrtfinále proti třetímu týmu ze skupiny "B" a třetí ze skupiny ZŠ L. Kuby České Budějovice postoupila do čtvrtfinále proti druhému týmu ze skupiny "B".

Ve skupině "B" hrála družstva ZŠ Chyšky (okres Písek), Dračice ZŠ Chotoviny (okres Tábor) a ZŠ Malonty (okres Český Krumlov).
Skupinu vyhrála děvčata z Malont a postoupila přímo do semifinále.
ZŠ Chyšky - Dračice ZŠ Chotoviny 0-1
V prvním utkání měla chyšecká děvčata více ze hry, ale branku nedokázala vstřelit. Naopak, minutu před koncem dostala rozhodující branku po střele z větší vzdálenosti.
ZŠ Chyšky - ZŠ Malonty 0-5
Chyšecké dívky nezačaly dobře a v úvodu utkání dostaly úvodní branku. Pak se snažily o vyrovnání, ale přišel druhý gól těsně před koncem poločasu. Druhý poločas již byl herně slabší.
Jednotlivá utkání skupiny "B":
ZŠ Malonty - Dračice ZŠ Chotoviny 5-1, - ZŠ Chyšky 5-0
Dračice ZŠ Chotoviny - ZŠ Chyšky 1-0
Tabulka skupiny "B":
1. ZŠ Malonty 2 2 0 0 10:1 6 bodů, 2. Dračice ZŠ Chotoviny 2 1 0 1 2:5 3 body, 3. ZŠ Chyšky 2 0 0 2 0:6 0 bodů
Druhé Dračice ZŠ Chotoviny postoupily do čtvrtfinále proti třetímu ze skupiny "A" a třetí ZŠ Chyšky postoupily do čtvrtfinále proti druhému ze skupiny "A".

První čtvrtfinále: ZŠ Malá Strana Týn nad Vltavou - ZŠ Chyšky 4-1 (1-1)
V tomto utkání už opravdu o něco šlo. Chyšecká děvčata vstoupila do zápasu s velkým odhodláním a brankou Niny Bardové se ujaly vedení. Krátce před koncem poločasu však děvčata špatně vystřídala a soupeř využil jejich nepozornosti v obraně, srovnal na 1-1. Do druhého poločasu vstoupila odhodlána strhnout vítězství na svou stranu, ale po chybě v obraně jim dal soupeř druhou branku. V zápětí si Kristýna Tkadlecová vstřelila vlastní branku a prakticky bylo po zápase. Děvčata se snažila zvrátit výsledek, soupeř však přidal čtvrtou branku.
Do semifinále proti ZŠ Malonty postoupila ZŠ Malá Strana Týn nad Vltavou.

Druhé čtvrtfinále: Dračice ZŠ Chotoviny - ZŠ L. Kuby České Budějovice 0-0, nájezdy 1-0
Do semifinále proti Malšickým Stíhačkám ZŠ Malšice postoupily Dračice ZŠ Chotoviny.

První semifinále: ZŠ Malá Strana Týn nad Vltavou - ZŠ Malonty 0-0, nájezdy 1-0
Do finále postoupila ZŠ Malá Strana Týn nad Vltavou. Na ZŠ Malontyy zbylo utkání o třetí místo.

Druhé semifinále: Malšické Stíhačky ZŠ Malšice - Dračice ZŠ Chotoviny 2-0
Do finále postoupily Malšické Stíhačky a na Dračice z Chotovin zbylo utkání o třetí místo.

Utkání o 5.-6.místo: ZŠ Chyšky - ZŠ L. Kuby České Budějovice 1-0
Chyšecká děvčata měla více ze hry, ale své šance neproměnila. O výsledku nakonec rozhodla Nina Bardová brankou v poslední minutě utkání.
Chyšecké dívky odehrály krajské finále v této sestavě:
Anna Kohoutová - Kristýna Tkadlecová, Lucie Petříková, Sabina Mikotová, Monika Chocholová, Gabriela Kopencová, Celestina Vaverková, Nina Bardová, Dominika Trpková.
Utkání o 3.-4. místo: ZŠ Malonty - Dračice ZŠ Chotoviny 2-0
FINÁLE: Malšické Stíhačky ZŠ Malšice - ZŠ Malá Strana Týn nad Vltavou 3:3, 2-1 nájezdy
Ve finále se ujala ZŠ Týn vedení 2-0, soupeř však obrátil skóre na 2-3. V posledních sekundách však domácí hráčky vyrovnaly a o vítezi musely rozhodnout nájezdy. Šťastnější byly Malšické Stíhačky, které vítězstvím postoupily do TOP 10.
Konečné pořadí tedy bylo toto:
1. Malšické Stíhačky ZŠ Malšice s postupem do Top 10 Západ, 2. ZŠ Malá Strana Týn nad Vltavou, 3. ZŠ Malonty, 4. Dračice ZŠ Chotoviny, 5. ZŠ Chyšky, 6. ZŠ L. Kuby České Budějovice
"OU"
Na fotosnímku 3567 Josefa Fuky je záběr z utkání Chyšky (zelené) - Malonty (žluté)
Na fotosnímku 3574 Josefa Fuky je záběr z utkání Chyšky (zelené) - Týn nad Vlt., kdy chyšecká Nina Bardová právě vstřelila branku do sítě Týna.
Na fotosnímku 3583 jsou chyšecká děvčata s diplomem a pohárem za páté místo:
vpředu,zleva: Celestina Vaverková, Nina Bardová, Sabina Mikotová, brankářka Anna Kohoutová
vzadu stojí, zleva: Kristýna Tkadlecová, Monika Chocholová, Lucie Petříková, Dominika Trpková, Gabriela Kopencová