Okr. finále ZŠ v halové kopané vyhráli kluci ze ZŠ J.Á.K. Milevsko

16. 2. 2012
Josef Fuka
sport

Písek - Ve čtvrtek 16.února 2012 se v písecké obloukové hale uskutečnilo okresní finále žáků v kategorii 6.-7.tř. ZŠ ( roč. 1999-1997 ), primy a sekundy osmiletých gymnázií v halové kopané pro rok 2012, které uspořádaly OR AŠSK Písek a DDM Písek.
Celkem devět přihlášených škol bylo nalosováno do dvou základních skupin. V první skupině hrály ZŠ Jana Husa Písek, ZŠ Sepekov, ZŠ Mirotice, ZŠ TGM Milevsko a ZŠ J.Á.K. Milevsko.
Druhou skupinu pak vytvořila družstva ze ZŠ Čimelcie, ZŠ TGM Písek, ZŠ Edvarda Beneše Písek a ZŠ Chyšky.
Výsledky v 1. skupině:
ZŠ J.Á.K. Milevsko - ZŠ Sepekov 1:0, - ZŠ Husova Písek 5:1, - ZŠ Mirotice 4:0, -
ZŠ T.G.M. Milevsko 5:1
ZŠ Sepekov - ZŠ Jana Husa Písek 1:1, - ZŠ Mirotice 4:1, - ZŠ T.G.M. Milevsko
ZŠ Husova Písek - ZŠ Mirotice 2:0, - ZŠ T.G.M. Milevsko 6:0
ZŠ Mirotice . ZŠ T.G.M. Milevsko 2:1
Pořadí ve skupině:
1. ZŠ J.Á.K. Milevsko 4 4 0 0 15:2 12 b., 2. ZŠ Sepekov 4 2 1 1 9:3 7 b., 3.
ZŠ Jana Husa Písek 4 2 1 1 10:6 7 b., 4. ZŠ Mirotice 4 1 0 3 3:11 3 b., 5.
ZŠ T.G.M. Milevsko 4 0 0 4 2:17 0 b.
Výsledky ve 2. skupině:
Utkání chyšeckých chlapců:
ZŠ Chyšky - ZŠ dr. Edvarda Beneše Písek 0-2
První utkání chyšeckých chlapců nemělo žádnou logiku. Jasná převaha a osm nevyužitých vyložených šancí chyšeckého Vojtěcha Petříka i závěrečná šance dvojice Petříka-Žiga, kdy šli sami na brankáře, nevedly k vítězství. Ba naopak, soupeř střílel branky ze standartních situací, první branku dal po rohu a druhou po trestném kopu.
Převaha chyšeckých tak byla k ničemu.
ZŠ Chyšky - ZŠ Čimelice 2-0
Ve svém druhém utkání museli chlapci z Chyšek vyhrát, aby si zachovali šanci na postup do finále. Do svého soupeře se opět "zakousli" a tentokrát však šance proměnili. První gól vstřelil Patrik Žiga a druhý Jan Mašek, přesto další příležitosti zůstaly nevyužité.
ZŠ Chyšky - ZŠ T.G.M. Písek 1-1
Ve svém posledním utkání ve skupině museli chyšečtí vyhrát, aby postoupili do finále. Remíza znamenala až třetí místo ve skupině a boj o 5.místo. Porážka pak poslední místo ve skupině a utkání o 7.místo.
Písečtí se ujali vedení z penalty, kterou rozhodčí nařídil za nastřelenou ruku. Chyšky naopak vyrovnaly po rohovém kopu Vojtěcha Petříka. V dalším průběhu se již nikomu nepodařilo žádnou branku vstřelit a to znamenalo, že Chyšky do finále nepostoupily. Hrály pouze o 5.místo.
ZŠ Čimelice - ZŠ Edvarda Beneše Písek 4:3, - ZŠ Chyšky 0:2, - ZŠ T.G.M. Písek 1:0
ZŠ Edvarda Beneše Písek - ZŠ Chyšky 2:0, - ZŠ T.G.M. Písek 0:0
ZŠ Chyšky - ZŠ T.G.M. Písek 1:1
Pořadí ve skupině:
1. ZŠ Čimelice 3 2 0 1 5:5 6 b., 2. ZŠ Edvarda Beneše Písek 3 1 1 1 5:4 4
b., 3. ZŠ Chyšky 3 1 1 1 3:3 4 b., 4. ZŠ T.G.M. Písek 3 0 2 1 1:2 2 body
Utkání o 7.-8. místo:
ZŠ T.G.M. Písek - ZŠ Mirotice 3:0
Utkání o 5.-6. místo:
ZŠ Chyšky - ZŠ Jana Husa Písek 0:0, pokutové kopy 2:1
V utkání o 5.místo se žádnému družstvu nepodařilo vstřelit branku a tak o celkovém umístění musely rozhodnout penalty.
Za Chyšky se do branky postavil Vojtěch Petřík, což byl výborný tah. Ten totiž první penaltu soupeře chytil a chyšecký Josef Jakeš naopak proměnil.
Ve druhé sérii pokutových kopů soupeř proměnil a za Chyšky neproměnil Patrik Žiga.
V rozhodující sérii opět Petřík penaltu chytil a vzápětí chyšeckou penaltu proměnil a rozhodl o tom, že Chyšky skončily na 5. místě.
V celém turnaji tak dostaly pouze tři góly a to ze standartních situací ( roh, trestný kop a penalta).
Utkání o 3.-4. místo:
ZŠ Edvarda Beneše Písek - ZŠ Sepekov 2:0
Utkání o 1.-2. místo:
ZŠ J.Á.K. Milevsko - ZŠ Čimelice 2:0
Vítězem se tak stali chlapci ze ZŠ J.Á.K. Milevsko, kteří v celém turnaji
neztratili ani bod a zaslouženě tak budou reprezentovat náš okres v krajském
kole.
Na fotosnímku 2771 Josefa Fuky je chyšecké družstvo po skončení turnaje, zleva stojí: Václav Strouhal, David Mašek, Dominik Zeman, Jan Mašek, Patrik Žiga, Vojtěch Petřík, Josef Jakeš a Filip Procházka.
Na fotosnímcích 2769, 2770 jsou záběry z utkání o 5.místo Chyšky (zelené dresy) - Husova Písek.
"OU"
Ods. Mgr. Fuka Josef, 39853 Chyšky 113