Okresní finále ZŠ ve florbale chlapců 6.-7.tříd vyhráli kluci ze ZŠ dr. Edvarda Beneše Písek

2. 11. 2012
Josef Fuka
sport
Písek - V pátek 2.listopadu 2012 se v písecké obloukové hale uskutečnilo Okresní finále Orion Cupa ZŠ ve florbale v kategorii chlapců 6.-7.tř. ZŠ pro rok 2012, které uspořádala OR AŠSK Písek spolu s DDM Písek.
Startovala celkem osm družstev, z toho pak dvě z milevského regionu ( ZŠ Chyšky, ZŠ Bernartice a ZŠ T.G.M. Milevsko ).
Celou soutěž zaslouženě vyhráli chlapci ze ZŠ dr. Edvarda Beneše Písek, kteří v celém průběhu turnaje nepoznali hořkost porážky.
Družstva byla rozdělena do dvou skupin, vítězové skupin pak sehráli finálové utkání, druzí ze skupin hráli o 3.-4.místo, třetí ze skupin hráli o 5.-6.místo a čtvrtí ze skupin hráli o 7.-8.místo.
Jednotlivé zápasy okresního finále:
skupina "A" :

ZŠ dr. Edvarda Beneše Písek - Gymnázium Písek 4-3

V utkání zaslouženě vyhráli kluci z Benešovky.
ZŠ Chyšky - Gymnázium Písek 1:5
Ve svém úvodním utkání se chyšeckým podařilo vstřelit Václavem Strouhalem branku a další příležitosti však zůstaly nevyužité. Soupeř vyrovnal a při obranné činnosti zlomil chyšecký hráč hůl, soupeř toho využil ke vstřelení druhé branky a následně dalšími góly rozhodl o svém jasném vítězství.

ZŠ dr. Edvarda Beneše Písek - ZŠ Jana Husa Písek 8:1

Utkání mělo jednoznačný průběh a favorit soutěže jasně dominoval.
ZŠ Chyšky - ZŠ Jana Husa Písek 6:1
V tomto utkání měli chyšečtí více ze hry a pěti brankami Václava Strouhala a jednou Jana Maška rozhodli o svém vysokém vítězství.
ZŠ Chyšky - ZŠ dr. Edvarda Beneše Písek 1:7
V tomto střetnutí šel favorit z Písku do vedení, Chyšky vyrovnaly Jiřím Pešičkou. V dalším průběhu však písečti dalšími brankami rozhodli o svém vítězství a postupu do finále.
Gymnázium Písek - ZŠ Jana Husa Písek 6:2

Kluci z Husovky šli do vedení 1:0, ale v dalším průběhu chlapci z gymnázia dominovali a vyhráli.

Pořadí skupiny A:
1. ZŠ dr. Edvarda Beneše Písek 3 3 0 0 19:5 6 bodů, 2. Gymnázium Písek 3 2 0 1 14:7 4 body, 3. ZŠ Chyšky 3 1 0 2 8:13 2 body, 4. ZŠ Jana Husa Písek 3 0 0 3 4:20 0 bodů
skupina "B":
ZŠ Tomáše Šobra Písek - ZŠ Tylova Písek 2:1

Ve vyrovnaném utkání byli šťastnější kluci ze Šobrovky.

ZŠ Čimelice - ZŠ T.G.M. Milevsko 2:0

Milevští kluci bojovali, ale čimeličtí dvěma góly zaslouženě vyhráli.

ZŠ Čimelice - ZŠ Tomáše Šobra Písek 3:0

Utkání bylo vyrovnané jen na začátku, pak čimeličtí třemi góly rozhodli o svém vítězství.

ZŠ Tylova Písek - ZŠ T.G.M. Milevsko 3:2

Písečtí kluci šli v utkání do dvougolového vedení, ale Milevsko velkou bojovností vyrovnalo na 2:2. Třetí vstřelená branka píseckých však rozhodla o tom, že Milevsko prohrálo.

ZŠ Čimelice - ZŠ Tylova Písek 1:0

V rozhodujícím utkání o vítězství ve skupině a tím i o postup do finále zaslouženě vyhrály Čimelice.

ZŠ Tomáše Šobra Písek - ZŠ T.G.M. Milevsko 6:1

V počátku bylo střetnutí vyrovnané, pak však přišel střelecký festival Šobrovky.
Pořadí skupiny B:
1. ZŠ Čimelice 3 3 0 0 6:0 6 bodů, 2. ZŠ Šobrova Písek 3 2 0 1 9:5 4 body, 3. ZŠ Tylova Písek 3 1 0 2 4:6 2 body, 4. ZŠ T.G.M. Milevsko 3 0 0 3 1:11 0 bodů

Utkání o 7.-8.místo:

ZŠ T.G.M. Milevsko - ZŠ Jana Husa Písek 5:2

Kluci z Husovky šli do vedení, ale v dalším průběhu byli lepší milevští a zalouženě vybojovali první vítězství v turnaji a skončili na sedmém místě. Husovka obsadila osmé místo.

Utkání o 5.-6. místo:

ZŠ Tylova Písek - ZŠ Chyšky 3:2

Chyšečtí kluci šli do dvoubrankového vedení brankami Václava Strouhala, další šance byly nevyužité a tak soupeř nejenže srovnal na 2:2, ale krátce před koncem vstřelil i rozhodujcí gól a vybojoval páté místo. Chyšky skončily šesté.

Utkání o 3.-4. místo:

Gymnázium Písek - ZŠ Tomáše Šobra Písek 1:0

Ve vyrovnaném utkání rozhodli o třetím místě gymnazisté brankou vstřelenou na začátku střetnutí. Čtvrtá skončila Šobrova škola.

FINÁLE:

ZŠ dr. Edvarda Beneše Písek - ZŠ Čimelice 2:0

Proti favoritu zvolily Čimelice obrannou taktiku s rychlými brejky. Kluci z Benešovky však šli pevně za svým vítězstvím a dvěma góly zaslouženě vyhráli celý turnaj. Stříbro pro čimelické chlapce bylo velkým úspěchem.
"OU"
Na prvním fotosnímku Josefa Fuky je záběr ze střetnutí Chyšky (žluté dresy ) - Jana Husa Písek (oranžové dresy).
Na druhém fotosnímku Josefa Fuky předává ředitelka turnaje Jiřina Králíková diplom chyšeckému kapitánu Václavu Strouhalovi za šesté místo.

Na třetím fotosnímku Josefa Fuky dostávají chyšečtí žáci za šesté místo lentilky.
Na fotosnímku Josefa Fuky je družstvo chlapců Chyšek, zleva stojí: Jiří Pešička, Miroslav Doubek, Jan Mašek, Vojtěch Štván, Daniel Zítek, Vlastimil Dvořák, Tomáš Vostřák, Vojtěch Bočan, zleva klečí: Václav Strouhal, Vítek Průša a Ondřej Pinta.
Ods. Mgr.Fuka Josef,39853 Chyšky 113