Přírodní zahrada - studnice prožitků a poznání

1. 10. 2012
ostatní projekty

Naše škola se zapojila do projektu „Krok za krokem – Implementace environmentální výchovy do školních vzdělávacích programů formou školních projektů“ , který byl realizován v rámci operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a byl financován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Hlavním cílem projektu bylo posílení kvality ve vzdělávání pro udržitelný rozvoj na základních a středních školách v Jihočeském kraji. Na projektu jsme spolupracovali s Centrem ekologické a globální výchovy Cassiopeia v Českých Budějovicích.

Ve spolupráci se školními koordinátory Martinou Řehořovou a Karolínou Tvrdíkovou a učiteli byla uspořádána výtvarná soutěž na úpravu školní zahrady, které se zúčastnilií žáci nebo skupinky žáků a byla vystavena na OÚ Chyšky v červnu 2011..Na základě návrhů ze soutěže se připravil návrh úprav školní zahrady v přírodním stylu a na jaře 2012 jsme zahradní úpravy díky spolupráci celé školy pod vedením Moniky Pýchové uskutečňovaly. Vytvořili jsme suchou zídku, sluneční past pro dýně, založili nové květinové, zeleninové a smíšené záhony, vrbovou chýši, smyslový chodník, vytvořili nová zahradnická zákoutí. Součástí dvouletého projektu také byly 2 exkurze- do CEGV Cassiopeia v Českých Budějovicích na přírodní zahradu a do Průhonického parku a výukové programy se zahradní tématikou.

A co dodat? Snad jen srdečné pozvání na novou zahradu v přírodním stylu.