Prvenství chyšeckých florbalistů

22. 3. 2012
Josef Fuka
sport
Písek - Ve čtvrtek 22.března 2012 se v obloukové hale TJ Sokol v Písku uskutečnilo okresní kolo florbalové soutěže "O pohár ministra školství" pro ZŠ našeho okresu.
Hrálo se podle pravidel florbalové unie, na 2x8 min. superhrubého času, s hracím systémem 5+1 v kategorii chlapců.
Vítězné družstvo postoupilo do tzv. eliminace.
V soutěži chlapců startovalo sedm družstev, která byla rozdělena do dvou skupin.
Skupinu "A" tvořila družstva ZŠ dr. Edvarda Beneše Písek, ZŠ a MŠ Husovo nám Písek-Sýčci, ZŠ T.G.M. Milevsko-Strongmen a ZŠ Protivín.
Skupinu jednoznačně vyhráli kluci z Benešovky, kteří jako vítězi krajského kola Orion Cupu byli jasnými favority celého turnaje chlapců.
O druhé místo ve skupině byl velký boj mezi Husovkou a Milevskem. Utkání skončilo nerozhodně 1:1 a tak lepším skórem skončila Husovka druhá a Milevsko třetí. Protivín skončil v této skupině čtvrtý.
Jednotlivá utkání skupiny "A":
ZŠ dr. Edvarda Beneše Písek - ZŠ a MŠ Husovo nám Písek-Sýčci 4:0, - ZŠ T.G.M. Milevsko-Strongmen 5:0, - ZŠ Protivín 3:1
ZŠ a MŠ Husovo nám. Písek-Sýčci - ZŠ T.G.M. Milevsko-Strongmen 1:1, - ZŠ Protivín 5:0
ZŠ T.G.M. Milevsko-Strongmen - ZŠ Protivín 5:1
Konečná tabulka skupiny "A":
1. ZŠ dr.Edvarda Beneše Písek 3 3 0 0 12:1 9 bodů, 2. ZŠ a MŠ Husovo nám. Písek-Sýčci 3 1 1 1 6:5 4 body, 3. ZŠ T.G.M. Milevsko-Strongmen 3 1 1 1 6:7 4 body, 4. ZŠ Protivín 3 0 0 3 2:13 0 bodů
Do finále postoupila Benešovka, o třetí místo Husovka a o páté místo Milevsko.

Ve skupině "B" hrála družstva ZŠ Chyšky, ZŠ Bernartice a Draci z Čimelic.
ZŠ Chyšky - ZŠ Bernartice 2:0
V prvním utkání měli více ze hry chyšečtí kluci a zaslouženě vyhráli brankami Víta Strouhala a Václava Dvořáka.
ZŠ Chyšky - Draci z Čimelic 1:0
Pokud v tomto utkání vyhrají Chyšky, měly jisté finále. Taková byla prognóza tohoto střetnutí. Ve vyrovnaném zápase byli kluci z Čertovy hrbatiny úspěšnější a brankou Víta Strouhala postoupili do finále turnaje.
ZŠ Bernartice - Draci z Čimelic 2:1
V utkání o druhé místo ve skupině šli Draci do vedení. Kluci z Bernartic však celé utkání otočili a dvěma brankami vyhráli.
Tabulka skupiny "B":
1. ZŠ Chyšky 2 2 0 0 3:0 6 bodů, 2. ZŠ Bernartice 2 1 0 1 2:3 3 body, 3. Draci z Čimelic 2 0 0 2 1:3 0 bodů.
Do finále tedy postoupily Chyšky, o třetí místo Bernartice a o páté Čimelice.

Utkání o umístění:
o 5.-6. místo: Draci z Čimelic - ZŠ T.G.M. Milevsko-Strongmen 2:0
o 3.-4. místo: ZŠ a MŠ Husovo nám Písek-Sýčci - ZŠ Bernartice 3:0
FINÁLE:
ZŠ Chyšky - ZŠ dr.Edvarda Beneše Písek 3:1
Benešovka je vítězem krajského finále Orion Cupu a tak byla i v tomto střetnutí favoritem. Kluci z Čertovy hrbatiny začali finále opatrně a s ostychem. Ten z nich však spadl, když po pěkné akci otevřel skóre Vít Strouhal a Chyšky vedly. Písečtí kluci se vrhli do boje s chyšeckou obranou, ale marně. Velkou šanci na obrat v utkání měla Benešovka při vyloučení chyšeckého Maška. Během přesilovkových dvou minut však gól nedala, ba naopak po brejcích dvakrát inkasovala. Branky Chyšek vstřelili Patrik Čapek a Václav Dvořák. A to ještě Dvořák neproměnil nařízenou "penaltu". V závěru utkání sice Písek snížil, ale chyšečtí další vyložené šance neproměnili.
Chyšky tak vyhrály a postoupily do tzv. eliminace "O pohár ministra školství", která se uskuteční v úterý 24. dubna v Třeboni.
Ve skupině "B" budou mít chyšečtí tyto soupeře: druhý tým z okresu Tábor, vítěze okr. Český Krumlov a vítězné okresu Prachatice.
Kluci z Čertovy hrbatiny hráli v této sestavě: Vojtěch Chochole - Jakub Tkadlec, Ladislav Mašek, Patrik Žiga, Vít Strouhal, Radim Holík, Martin Krause, Václav Dvořák a Patrik Čapek.
"OU"
Na fotosnímku 3015 Josefa Fuky je záběr z utkání Chyšky (zelení) - Čimelice (modří) 1:0
Na fotosnímku 3025 Josefa Fuky je záběr z utkání Milevsko (žlutí) - Husova Písek (hnědí) 0:3
Na fotosnímku Josefa Fuky je vítězné družstvo ZŠ Chyšky, zleva stojí: Patrik Čapek, Vít Strouhal, Martin Krause, Jakub Tkadlec, Radim Holík, Ladislav Mašek, Václav Dvořák, Patrik Žiga, leží brankář Vojtěch Chochole.
Ods. Mgr.Fuka Josef, 39853 Chyšky 113