Školní zahrada

18. 6. 2012
Karolina Tvrdíková
ekoškola

V současné době probíhá v Základní škole v Chyškách poslední fáze úpravy školní zahrady. V minulém školním roce se naše škola přihlásila do projektu Krok za krokem – Školní zahrada studnice prožitků a poznání, který vyhlásilo Centrum ekologické a globální výchovy v Českých Budějovicích. Tento projekt má několik etap. Nejdříve jsme uspořádali výtvarnou soutěž na téma Jak má vypadat školní zahrada. Na základě dětských návrhů ing. Pýchová z Cassiopeii vypracovala na podzim 2011 návrh zahrady. Na jaře 2012 začaly první práce. Upravoval se terén, chystaly se záhony, sázelo se, silo se.

A výsledek? Naše škola má sice malou, ale velmi pěknou zahradu, kde se najdou zeleninové záhonky, ovocné stromy a keře, bylinky, květiny, smyslový chodníček, kamenná zídka. Svou prací přispěli hlavně žáci druhého stupně. Odměnou pro ně byla 12.6.2012 exkurze do Průhonického parku a do dendrologické zahrady. A samozřejmě trvalou odměnou je krásná zahrada. Zbývá jen dodat, že celý projekt financoval Evropský sociální fond.

Karolina Tvrdíková