Ve škole na Čertově hrbatině proběhla soutěž o nejlepší masku

14. 2. 2012

Chyšky - Přichází čas karnevalů. To se projevilo i v myšlení chyšeckých dětí. V úterý 14. února 2012 se uskutečnila ve škole soutěž o nejlepší masku. Každá třída zhotovovala svou společnou masku, proběhlo defilé masek a pak se vyhodnotila ta nejlepší.
Nápad dětí, který vznikl před rokem na schůzce Školního parlamentu, byl vedením školy opět podpořen a tak se celá škola těšila na úterý 14. února.
Tento den byl stanoven pro samotnou soutěž. Prostor určený pro soutěž se zaplnil jednotlivými třídami a samotná ředitelka školy, Jana Korandová, ji zahájila.
Prvňáci, druháci i třeťáci pojali soutěž s vědomím, že masku má každý žák či žákyně třídy. A bylo se opravdu na co dívat, třeba takoví šmoulové v podání prvňáčků Adama a Martinky, druhačky se předvedly jako břišní tanečnice, byla zde želvička Ninja či skutečný indián. Ve třetí třídě byl vidět celý svatební průvod s nevěstou a ženichem.
Páťáci všem předvedli cvičeného jezevčíka, alias Jiřího Pešičku.
Do šesté třídy zavítala punková skupina.
V devítce se prezentovali úspěšní motorkáři a s nimi Marfuša.
Potlesk dětí, i samotných pedagogických a provozních zaměstnanců, pomalu utichal, když tu do vestibulu vlétl polétavý motýlek, no spíše motýl. Potlesk nabral na intenzitě, když se z motýla vyklubal školník Pepa.
Po skončení defilé jednotlivých masek se vyučující odebrali k poradě a pak vedení školy mohlo vyhlásit nejlepší masku.
Diplomy převzali prvňáci, druháci, třeťáci, osmáci a deváťáci.
Zvláštní cenu udělilo vedení školy. Motýl, vlastně školník Pepa, zářil a děti bouřlivě tleskají.
Dochází ještě k hromadnému focení, vždyť dokumentace je i vzpomínkou.
"OU"
Na fotosnímku 2719 jsou šmoulové Adam a Martinka z první třídy.
Na fotosnímku 2757 je motýl,alias školník Pepa.
Na fotosnímku 2730 jsou třeťáci jako svatební průvod.
Na fotosnímku 2756 jsou motorkáři s Marfušou z 9.tř.
Ods. Mgr.Fuka Josef,39853 Chyšky 113