Velikonoce

28. 3. 2012

Chyšky,ZŠ - Velikonoce jsou významným svátkem křesťanů, kteří oslavují zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Jsou svým původem svátky jara a plodnosti, jsou oslavou jarní rovnodennosti ( slunovratu ), zániku zimy a vítání jara, kdy se země probouzí k životu a pole čekají na své zúrodnění.
Dnes je tento svátek velice populární a v ČR ho slaví mnoho rodin. Na oslavu tohoto svátku se chystají i na ZŠ v Chyškách. Při vstupu do chyšecké školy můžeme v těchto dnech spatřit pěknou velikonoční výzdobu, kterou připravily a nainstalovaly vychovatelka Ivana Peciválová, provozní pracovnice Jaroslava Petříková a Jaromíra Hanusová.
Svátky jara na Vás dýchnou i v samotné škole, kde jsou nádherné práce chyšeckých školáků, které připravili pod vedením učitelky Lenky Pešičkové.
"OU"
Ods. Mgr.Fuka Josef, 39853 Chyšky 113