Voda živá aneb krajem rybníků

24. 10. 2012
ostatní projekty

Projekt ZŠ Chyšky z dotace Jihočeského kraje pro rok 2012 byl zaměřen na význam „obyčejné „ vody pro život a na významný ekosystém rybník jako symbol Jižních Čech. Žáci získali informace o rybníkářství, organismech a vztahy mezi organismy a prostředím. Zamýšleli se nad významem rybníka v krajině, koloběhem vody, ochranou vody jako celku. V rámci projektu navštívili žáci CHKO Třeboňsko, Štičí líheň ESOX spol.s.r.o. a čistírnu odpadních vod v Táboře. Zmapovali organismy v rybníce Panský v Chyškách, zhotovili mapu rybníka a vše přehledně uspořádali na nástěnku. Žáci 1.stupně besedovali s baštýřem Martinem Šípkem o životě a hospodaření na rybníce.Poutavé vyprávění bylo doplněno praktickými ukázkami práce profesionálního rybáře.