Výukový program kompostování v chyšecké škole

27. 3. 2012
Karolina Tvrdíková
ekoškola

Chyšky,ZŠ - Centrum ekologické a globální výchovy Cassiopeia z Českých Budějovic vzniklo v r. 1995 při základním článku Hnutí Brontosaurus. Jeho posláním je výchova k trvale udržitelnému způsobu života. Tato organizace v úterý 27. března 2012 uspořádala pro žáky a žákyně 1.-4. třídy ZŠ Chyšky výukový program "Kompostování, aneb co s bioodpadem", který
s chyšeckými dětmi realizovala Monika Pýchová, lektorka environmentální výchovy a realizátorka programu.
V programu se děti dověděly o nejmenších zvířátkách na zahrádce. Řešily otázku: "Koho můžeme potkat v půdě?" Nebo: "Víme, co se odehrává na kompostu a co do něj patří?" Děti se také proměnily v pracovité skřítky a všechno o bioodpadu se učily hravou formou.
"OU"
Na fotosnímku 3055 Josefa Fuky je lektorka Monika Pýchová při práci s dětmi.
Na fotosnímku 3068 Josefa Fuky řeší jeden z úkolů, zleva: Tomáš Koudelka, Roman Bolek, Martin Lívanec a Adélka Votrubová.
Na fotosnímku 3077 Josefa Fuky řeší úkol, zleva: Pavel Melkes, Radoslav Jerz, lektorka Monika Pýchová a Adam Fridrich.
Na fotosnímku 3078 Josefa Fuky je lektorka Monika Pýchová při práci s dětmi.
Ods. Mgr.Fuka Josef, 39853 Chyšky 113