Zajímavá a oblíbená místa Chyšek

• Obecní úřad Chyšky
  • od 1.6.2012 do 31.8.2012
  • pozvánka

Centrum ekologické a globální výchovy CASSIOPEIA v Českých Budějovicích oslovilo naši školu, aby se zapojila do projektu ,,Krok za krokem". Tento projekt je realizován v rámci operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a je financován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Projekt nabízí čtyři témata. Žáci v Chyškách jsou zapojeni ve třech - Školní zahrada, Škola pro udržitelný život, Ekoškola.

Škola pro udržitelný život je zaměřena na aktivity, které vedou školu k tomu, aby se stala komunitní školou, školou, která je otevřená veřejnosti a které není lhostejné její okolí. Děti, které navštěvují přírodovědný kroužek, se v rámci tématu Škola pro udržitelný život rozhodly zjistit, která místa Chyšek jsou oblíbená a zajímavá a která naopak neoblíbená. Vytvořily dotazník pro své spolužáky, jejich rodiče i prarodiče. Anketu následně vyhodnotily, oblíbená a neoblíbená místa vyfotily a vyhledaly o nich různé zajímavosti. Všechny materiály pak umístily na výstavní panely. Výstava bude vystavena v prostorách Obecního úřadu v Chyškách od 1. 6. do 31. 8. 2012. Všichni jsou zváni a mohou posoudit, jak se práce dětem podařila.

Odměnou za realizaci zmíněného průzkumu byly pro žáky, kteří navštěvují ZŠ v Chyškách, dva tematické dny a dvě exkurze.

Výsledky anonymních dotazníků:

Zajímavá a oblíbená místa Chyšek

Věková kategorie Pořadí oblíbenosti Počet bodů Zdůvodnění- proč?
Děti 1. Peterčák (Peterkův vrch) 27 b. Krásná příroda, procházky, pěkný rozhled, bunkry
2. Fotbalové hřiště 11 b. Pěkné, udržované, fotbalové zápasy, sport.
3. Hrabančák (Hrabánkův vrch) 10 b. Krásný výhled, čistá příroda, pěkný výhled.
Rodiče 1. Cesta k Černému lesu 17 b. Zdravý vzduch, ticho, čistá příroda, malebná příroda, houby, vycházky, klid.
2. Peterčák (Peterkův vrch) 14 b. Krásný výhled, vzpomínky na mládí.
3.-4. Hrabančák (Hrabánkův vrch) 7 b. Pěkný výhled do přírody.
3.-4. Kostel Sv. Prokopa 7 b. Udržovaný, stálá a pěkná údržba.
Prarodiče 1. Peklo 6 b. Výhled do kraje, krásná krajina.
2.-3. Kostel Sv. Prokopa 4 b. Historická památka, balzám pro duši.
2.-3. Černý les 4 b. Klid,vycházky

Neoblíbená místa Chyšek

Věková kategorie Pořadí oblíbenosti Počet bodů Zdůvodnění Náprava
Děti Peklo 9 b.
Strašidelné, divný pocit Prořezat, neházet odpadky
Koupaliště 8 b.
Moc špinavé Rybník z povrchové vody, problém udržet vodu čistou
Rozbořená stodola u pošty 6 b.
Snižuje dobrý dojem z upraveného vzhledu návsi Jedná se o soukromý pozemek, bude postupně upravován
Rodiče Náves 6 b.
Málo zeleně Více zeleně, problémem jsou krádeže vysazených keřů
Polní cesty 6 b.
Neprůchodné Zprůchodnit
Kontejnery na tříděný odpad u bytovek 6 b.
Nebezpečí zranění dětí Přendat na jiné místo
Prarodiče Koupaliště 3 b.
Nevhodné ke koupání Rybník z povrchové vody, problém udržet vodu čistou
Lavičky 3 b.
Poškozené Opravit
Silnice k Nosetínu 3 b.