Zdravá Pětka

6. 11. 2012
Karolina Tvrdíková
ekoškola

Nadační fond Albert připravil pro děti výukový program zaměřený na zdravou výživu. Dvouhodinovou výuku vede odborně vyškolený lektor Zdravé Pětky. Do Chyšek zavítala lektorka Lucie Nováková.

Na prvním stupni se žáci rozdělili do pěti barevných skupin, plnili pět úkolů a sbírali do kasičky žetonky – Pětky. Úkoly byly zaměřeny na potravinovou pyramidu, na ochutnávku ovoce a zeleniny, na pitný režim, na bezpečnost a hygienu potravin. Poslední úkol, zaměřený na přípravu zdravé svačinky, měl největší úspěch. Vítězné družstvo získalo drobné dárky a všichni si odnášeli vysvědčení.

Dívky a chlapci druhého stupně se zúčastnili Párty se Zdravou Pětkou. Perfektně zvládli teorii a s chutí se vrhli do příprav zdravého občerstvení. Během dvouhodinového programu vybírali správné ingredience pro menu, naučili se správně kombinovat chutě, sestavovali výživový talíř a nakonec vykouzlili barevné, kreativní a hlavně zdravé občerstvení. Snad se jejich opravdová párty ponese také ve zdravém duchu.

Karolina Tvrdíková