Beseda o zubní hygieně

30. 9. 2013
Chyšky - Špatná péče o zuby může způsobit vznik kardiovaskulárních onemocnění, cukrovku či chronické záněty dýchacích cest.
To vše přináší dětem či dospělým při špatné ústní hygieně. Uvědumují si to i na ZŠ v Chyškách.
A tak vedení školy, zajistilo přednášku, spojenou s besedou pro děti I.stupně, na téma: Zubní hygiena, správná metoda čištění zubů, funkce zubů,...
Pondělní dopoledne, 30. září 2013, bylo věnováno instruktorce DENTALALARM.
Sympatická absolvoventka milevského gymnázia a současná studentka 5.roč. Lékařské fakulty z Plzně oboru zubního lékařsrví, Kristýna Bardová, svým instruktážním pořadem doslova okouzlila prvostupňové děti.
Nastínila dětem pohádku o zoubkovi, doprovázenou vkusnými nákresy, či jak kartáček vymetá bacily, děti vidí ukázky zdravých a zkažených zubů, také se dovídají z čeho se skládá zub, co je to plak neboli povlak, jak vzniká zubní kaz, jak si vybrat ten správný kartáček či proč používáme pastu.
Děti si přinesly své zubní kartáčky a pod vedením instruktorky Kristýny si vyzkoušely správné techniky čištění zubů.
Byly také uchváceny možností, když si mohly zkusit čistit maketu zubů maxivelkým zubním kartáčkem.
Instruktorka Kristýna jim také natřela zoubky fialovou vodičkou, aby se zjistilo, kdo jak si zuby dobře či špatně čistí.
Školení o zubní hygieně bylo pro chyšecké děti zajímavé a hlavně poučné.
Na 1.fotosnímku Josefa Fuky je instruktorka Kristýna.
Na 2.fotosnímku Josefa Fuky je instruktorka Kristýna při ukázce složení zubu.
Na 3.fotosnímku Josefa Fuky je žákyně 2.třídy Lenka Adamcová při čištění zubů.
Na 4.fotosnímku Josefa Fuky je vpředu Martin Lívanec a za ním Michaela Marešová při čištění zubů.
Na 5.fotosnímku Josefa Fuky je Kristýna při ukázce čištění zubů na zubní maketě.
Na 6.fotosnímku Josefa Fuky je Kristýna Komasová při čištění zubů na maketě.
Na 7.fotosnímku Josefa Fuky kontroluje instruktorka Kristýna čistotu zubů.

"OU"
Ods. Mgr.Fuka Josef,,39853 Chyšky 113