Halový fotbalový turnaj o pohár sv. Norberta

24. 6. 2013
Josef Fuka
sport

Chyšky - V pondělí 24.6. 2013 se v tělocvičně ZŠ v Chyškách uskutečnil, z podnětu chyšeckého děkana Zdíka, halový fotbalový turnaj o pohár sv. Norberta, který uspořádala ZŠ Chyšky společně s premonstráty. Turnaje se zúčastnila tři pětičlenná družstva s těmito názvy: Premonstráti (Jordánek, Martin Pšenička, Tomáš Kabíček, Petr Mikolajek, Lukáš Lívanec), Barca (Martin Krause, Rostislav Januš oba 9.tř., Patrik Žiga, Josef Jakeš, Vojtěch Petříkžáci všichni 8.tř. ) a Bezejmenní (Vladimír Šimák, Radim Holík, Vít Strouhal, Jiří Janda všichni 9.tř., Dominik Zeman 8.tř.). Hrálo se systémem "každý s každým" 2x8 min. v počtu 3+1. Turnaj měl skvělou diváckou kulisu, kterou vytvořili žáci a žákyně místní chyšecké školy se svými vyučujícími. Všechny turnajové zápasy odpískal učitel Tv Josef Fuka.
A jaký byl průběh jednotlivých zápasů?
BARCA - PREMONSTRÁTI 4-3 (1-0)
První zápas byl velice vyrovnaný a PREMONSTRÁTI měli na své straně i divácké publikum, které skandovalo "ZDÍK, ZDÍK, ZDÍK".
O vítězství BARCI rozhodl čtyřmi góly výborně disponovaný Rostislav Januš.
BARCA - BEZEJMENNÍ 7-3 (1-0)
Druhé utkání turnaje bylo velice bojovné a dlouho vyrovnané. Závěr však patřil Barce, která zaslouženě vyhrála a rozhodla o svém prvenství v turnaji.
PREMONSTRÁTI - BEZEJMENNÍ 10-0 (3-0)
Hned od začátku bylo jasné, kdo v tomto utkání vyhraje. Bezejmenným docházely síly a soupeř si s chutí zastřílel.
Konečné pořadí turnaje:
1. Barca 2 2 0 0 11-6 6 b., 2. Premonstráti 2 1 0 1 13-4 3 b., 3. Bezejmenní 2 0 0 2 3-17 0 b.
Při závěrečném vyhodnocení odměnila ředitelka školy Jana Korandová, a její zástupkyně Monika Bardová, všechna družstva diplomem za umístění a poháry.
"OU"
Na 1.fotosnímku Josefa Fuky je druhé družstvo PREMONSTRÁTů.
Na 2.fotosnímku Josefa Fuky je vítězné družstvo BARCI.
Na 3.fotosnímku Josefa Fuky je třetí družstvo BEZEJMENNÍ.
Na 4.fotosnímku je povzbuzující dětské publikum.
Na 5.fotosnímku je záběr z utkání Barca (oranžové dresy) - PREMONSTRÁTI (modré dresy).
Na 6.fotosnímku předává vedení školy cenu děkanu Zdíkovi, kapitánu PREMONSTRÁTů.
Na 7.fotosnímku předává vedení školy cenu Vítu Strouhalovi, kapitánu BEZEJMENNÝCH.
Na 8.fotosnímku předává vedení školy cenu Rostislavu Janušovi, kapitánu BARCI.