Křivoklátský skřítek

29. 5. 2013
Karolina Tvrdíková
ekoškola

ZŠ Chyšky získala grant od Jihočeského kraje na realizaci projektu „Na návštěvě v chráněných krajinných oblastech“ . Žáci postupně navštíví CHKO Šumava a Blanský les, CHKO Křivoklátsko, Záchrannou stanici živočichů a ekocentrum Makov u Písku. Cílem projektu je praktické ověření teoretických poznatků o ochraně přírody ČR.

V rámci programu proběhla první akce – třídenní přírodovědná pobytová exkurze. Od 27. do 29. května pobývalo dvacet dětí a dvě učitelky ze ZŠ Chyšky na Křivoklátsku. Skupinu tvořili členové ekotýmu a účastníci různých přírodovědných soutěží. Jejich základnou se stalo Informační a vzdělávací středisko Budy , které vede paní Prošková s dcerou. Děti čekal bohatý program. Soutěž Křivoklátský skřítek, beseda o CHKO Křivoklátsko, naučná stezka Brdatka, Hamousův statek, hrad Křivoklát i návštěva ZŠ Křivoklát. Nejzajímavější bylo pro děti setkání s mloky a roháčem. Nechybělo ani opékání špekáčků. Všichni se domů vraceli plni dojmů a těší se na další akce.

K. Tvrdíková, M Řehořová