Na návštěvě v CHKO Šumava

19. 9. 2013
ostatní projekty

Ve čtvrtek 19. 9. se žáci ZŠ Chyšky zúčastnili přírodovědných exkurzí v rámci projektu „Na návštěvě v chráněných krajinných oblastech“, podporovaného grantovým programem Jihočeského kraje.

Žáci 1.stupně navštívili Záchrannou stanici živočichů a ekocentrum Makov. Seznámili se nejen se zvířaty stanice( strakou Káčou, sovou Rozárkou apod.), ale také se základy kroužkování ptáků.

Žáci 6. až 9. třídy zavítali do CHKO Šumava ,prošli se po Stezce v korunách stromů. Dozvěděli se mnoho zajímavého. Například, že věž je vysoká 40 metrů, že Stezka slavila v červenci první narozeniny, že tobogán uprostřed stavby je dlouhý 52 metrů a je nejdelším suchým tobogánem v naší republice. Všichni jen litovali, že tobogán nebyl v provozu a nemohli si ho vyzkoušet. Adrenalinový zážitek nakonec nabídla bobová dráha. Druhým zastavením byla CHKO Blanský les. Lanovkou účastníci exkurze vyjeli na nejvyšší vrchol Blanského lesa a z nejstarší kamenné rozhledny v ČR zkoumali okolí Kleti.

Všichni jsme prožili pohodový den plný rozmanitých zážitků.

M. Řehořová, K. Tvrdíková