Okr. finále v halové kopané chlapců 6.-7.tř. vyhrála Šobrova škola

7. 2. 2013
Josef Fuka
sport

Písek - Ve čtvrtek 7.února 2013 se v písecké obloukové hale uskutečnilo okresní finále chlapců 6.-7.tř. ZŠ a víceletých gymnázií v halové kopané pro rok 2013, které uspořádaly Okresní rada Asociace školních sportovních klubů Písek a Dům dětí a mládeže Písek.
Soutěže se zúčastnilo celkem sedm družstev, která byla rozdělena do dvou skupin.
Ve skupině "A" hrála ZŠ Tomáše Šobra Písek, ZŠ Sepekov, Gymnázium Písek a ZŠ Jana Husa Písek.
V této skupině dominovali chlapci ze Šobrovky, kteří všechny své utkání jednoznačně vyhráli a postoupili do finále. Druzí ve skupině skončili sepekovští žáci, třetí písečtí gymnazisté a čtvrté místo patřilo chlapcům ze ZŠ Jana Husa Písek.

Jednotlivé výsledky:
ZŠ Tomáše Šobra Písek - ZŠ Sepekov 4-1, - Gymnázium Písek 6-1, - ZŠ Jana Husa Písek 11-0
ZŠ Sepekov - Gymnázium Písek 3-0, - ZŠ Jana Husa Písek 1-1
Gymnázium Písek - ZŠ Jana Husa Písek 2-1

Pořadí skupiny "A":
1. ZŠ Šobrova Písek 3 3 0 0  21-2  9 bodů, 2. ZŠ Sepekov 3 1 1 1  5-5  4 body, 3. Gymnázium Písek 3 1 0 2  3-10  3 body, 4. ZŠ Jana Husa Písek 3 0 1 2  2-14  1 bod
Skupinu "B" tvořila družstva ZŠ Tomáše Garyka Masaryka Písek, ZŠ Čimelice a ZŠ Chyšky.

V rozhodujícím utkání, mezi ZŠ TGM Písek a ZŠ Čimelice, rozhodla o vítězi skupiny, a tím i o postupu do finále, branka v poslední minutě vstřelená ZŠ TGM Písek.
Druhé místo obsadili kluci čimelické školy a třetí skončili chlapci z Chyšek, kteří nevyužili ani jednu šanci ke vstřelení branky.

Dosažené výsledky:
ZŠ TGM Písek - ZŠ Čimelice 1-0, - ZŠ Chyšky 6-0
ZŠ Čimelice - ZŠ Chyšky 3-0

Pořadí skupiny "B":
1. ZŠ TGM Písek 2 2 0 0  7-0  6 bodů, 2. ZŠ Čimelice 2 1 0 1  3-1  3 body, 3. ZŠ Chyšky 2 0 0 2  0-9  0 bodů

Finále o 1.-2.místo:
ZŠ Tomáše Šobra Písek - ZŠ TGM Písek 3-0
V utkání byli důraznější kluci ze Šobrovky a zaslouženě vyhráli.

Utkání o 3.-4.místo:
ZŠ Čimelice - ZŠ Sepekov 0-0, penalty 2-2, náhlá smrt 1-0
V naprosto vyrovnaném utkání ani jedno družstvo nevstřelilo branku a tak o třetím místě musely rohodnout penalty. První série skončila 2-2 a v náhlé smrti pak vyhráli čimeličtí kluci.

Utkání o 5.-6.místo:
Gymnázium Písek - ZŠ Chyšky 3-0
Chyšečtí opět neproměnili ani jedinou svou gólovou šanci a gymnazisté naopak ano.

Konečné pořadí:
1. ZŠ Tomáše Šobra Písek, 2. ZŠ TGM Písek, 3. ZŠ Čimelice, 4. ZŠ Sepekov, 5. Gymnázium Písek, 6. ZŠ Chyšky, 7. ZŠ Jana Husa Písek

"OU"
Na prvním fotosnímku Josefa Fuky jsou čimeličtí chlapci se svým učitelem Vladimírem Linhartem.
Na druhém fotosnímku Josefa Fuky jsou sepekovští kluci se svým učitelem Milošem Kluiberem.
Na třetím fotosnímku Josefa Fuky jsou chyšečtí kluci.

Ods. Mgr. Fuka Josef, 398 53 Chyšky 113